PFHBiPM pomoże w walce z mastitis

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-12-2022,8:00 Aktualizacja: 22-12-2022,9:38
A A A
Zapalenie wymienia u krów bez wątpienia przynosi hodowcom duże straty. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) ma na to sposób i służy doradztwem somatycznym.
 
W ofercie PFHBiPM jest specjalistyczna usługa nazwana doradztwem somatycznym. Pomoc w zakresie ograniczenia przypadków mastitis jest prowadzona przez specjalistów wspierających hodowców w ich codziennej pracy. 
 
Ich głównym zadaniem jest doradztwo w zwalczaniu zbyt wysokiej liczby komórek somatycznych w mleku. Pomoc jest prowadzona w dwóch wariantach.
 
produkcja mleka, mleko, hodowcy bydła, koszty produkcji mleka, krowy mleczne, pasze, energia, zboże, produkty mleczne

Produkcja mleka drożeje w całej Unii Europejskiej

Producenci mleka w Unii Europejskiej borykają się ze zdecydowanie wyższymi niż w ubiegłym roku kosztami produkcji, głównie pasz, nawozów oraz energii elektrycznej. Koszty pasz we wrześniu wynosiły 370 euro za tonę. Mimo wzrostu...
Pierwszym z nich jest audyt somatyczny. Polega on na jednorazowej wizycie, w trakcie której doradca przeprowadza audyt diagnozując przyczynę problemu i proponuje plan naprawczy.
 
Drugą ofertą jest pakiet czterech wizyt doradczych (Pakiet Somatyka PLUS), w ramach którego hodowca może liczyć na stałą współpracę z ekspertem w celu poprawy zdrowotności stada. 
 
W ramach tego pakietu hodowca otrzymuje raport Rozród, a w ramach usługi raport Somatyka (RW 8).
 
Doradcy w tym roku zostali wyposażeni w sprzęt do oceny pulsacji. Dzięki niemu mogą pomóc wyeliminować jedną z przyczyn wysokiej liczby komórek somatycznej w mleku, czyli nieprawidłową pracę pulsatora.
 
Jak zapewnia PFHBiPM korzystanie z usługi doradztwa somatycznego i stosowanie się do zaleceń ekspertów jest najlepszą formą profilaktyki.
 
Więcej informacji na temat doradztwa somatycznego znajdziesz TUTAJ.
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej