Nowa inwestycja Grupy Azoty Puławy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-01-2017,14:15 Aktualizacja: 04-01-2017,14:27
A A A

2 stycznia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Starachowicka SSE powiększyła się o nowe tereny, w tym Podstrefa Puławy o 12,6 ha.

Grupa Azoty Puławy realizuje na tych terenach inwestycję "Wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej", w wyniku której nastąpi zasadnicza zmiana całościowego procesu wytwarzania granulatów saletry amonowej i bazujących na niej nawozów.

Grupa Azoty, RSM, nawóz, Czechy, rolnictwo, rolnicy, Puławy, Agro CS Kędzierzyn

Puławy i Kędzierzyn kluczowymi dostawcami RSM dla czeskich rolników

Grupy Azoty Puławy i Grupa Azoty Kędzierzyn podpisały kontrakt z firmą Agro CS na dostawy i dystrybucję RSM - płynnego nawozu na rynek Republiki Czeskiej. Podpisana umowa opiewa na szacowaną wartość 80 mln zł - tym samym Puławy i Kędzierzyn będą...
- Inwestycja ta nie tylko zwiększy nasze zdolności produkcyjne, ale też pozwoli na wytwarzanie zmodyfikowanych technologicznie produktów w segmencie nawozowym, cechujących się znacznie lepszymi parametrami w zakresie jakości - informuje Jacek Janiszek, wiceprezes zarządu Grupy Azoty Puławy odpowiedzialny m.in. za obszar inwestycji.

W ramach realizacji nowej inwestycji powstaną dwie linie granulacji mechanicznej wraz ze stanowiskiem dolomitu, dwiema młynowniami, dwiema halami sezonowania produktu luzem, budynkiem pakowni z liniami do pakowania w big-bagi oraz w worki, a także niezbędną infrastrukturę techniczną.

W wyniku inwestycji utworzone zostaną nowe miejsca pracy i poniesione zostaną koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 310 mln zł.

Maksymalna dopuszczalna pomoc publiczna sięga w tym przypadku 130 mln zł. Przewidywany termin zakończenia pierwszej linii to 2018 a drugiej 2020 rok.

Grupa Azoty Puławy posiadała do tej pory trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie starachowickiej specjalnej strefy ekonomicznej: z lipca 2008 r., z sierpnia 2010 r. i z marca 2011 r.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt