Laktopol w Suwałkach rozwija się mimo pandemii

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-01-2021,13:35 Aktualizacja: 05-01-2021,14:33
A A A
Suwalski Laktopol podsumował ubiegły rok. Według wstępnych ustaleń, mimo pandemii koronawirusa, produkcja i eksport utrzymały się na założonym poziomie, a zatrudnienie wzrosło.
 
Sukces ten wynika głównie z postawy pracowników zakładu. Dyrektor zakładu Lech Antonowicz twierdzi, że praca w ścisłym reżimie sanitarnym oraz odpowiedzialność zespołu pozwoliły uniknąć problemów związanych z masowymi zachorowaniami.
 
Laktopol w Suwałkach do końca grudnia wyprodukował ponad 46 tys. ton proszków mlecznych, z których niemal całość trafiła na eksport na rynki całej Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu. 
 
- Zakład nie miał ani jednego dnia przestoju, a jeśli już pojawiały się jakiekolwiek utrudnienia związane z logistyką dostaw, były one nieznaczne i przejściowe. Ponadto udało nam się poszerzyć rynek zbytu, co biorąc pod uwagę panującą sytuację, bardzo nas cieszy – mówił dla suwalki.naszemiasto.pl Lech Antonowicz.
 
rozcieńczanie mleka wodą, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, afera mleczarska, kolejni zatrzymani

Afera mleczna. Kolejne zatrzymania w sprawie

Rozcieńczanie mleka wodą, zawyżanie wskazań urządzeń pomiarowych i wyłudzanie pieniędzy ze spółdzielni mleczarskiej. Proceder ten został ujawniony w połowie 2019 r., a prowadzone śledztwo ujawnia kolejne wątki tej sprawy.    Afera...
Zostały również zrealizowane wszystkie planowane inwestycje na terenie zakładu. Jedną z ważniejszych, jak informuje portal suwałki.naszemiasto.pl, była zmiana głównego źródła energii z oleju opałowego na gaz.
 
Inwestycja ta spowodowała, że produkcja stała się bardziej ekologiczna, a koszty eksploatacji spadły. 
 
W minionym roku spółka zwiększyła zatrudnienie, a w najbliższym czasie planuje rozpocząć nabór kolejnych pracowników. Jednocześnie odnotowano wzrost skupu mleka.
 
– W przeciągu roku skup wzrósł o 15%, ceny mleka w ostatnich tygodniach także poszły w górę. Nie wprowadziliśmy też żadnych ograniczeń, dzięki czemu współpracujący z nami rolnicy mogli na bieżąco przekazywać nam swoje nadwyżki – tłumaczył dla suwalki.naszemiasto.pl dyrektor. 
 
W minionym roku zakład odnotował wzrost skupu, produkcji i sprzedaży, co dodatkowo zmotywowało pracowników do dalszej pracy i rozwoju. 
 
W najbliższym czasie czeka ich kolejny intensywny okres. Jest on związany ze specyfiką kulturową głównych odbiorców. 
 
W krajach muzułmańskich trwają przygotowanie do ramadanu, który rozpoczyna się już 12 kwietnia.
 
- Tygodnie poprzedzające tę datę będą więc tradycyjnie czasem wzmożonej produkcji i eksportu –  mówiła dla suwalki.naszemiasto.pl Edyta Kowalewska, kierownik handlu Laktopolu. 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021