III Ogólnopolski Kongres Smart - Inteligentne Miasta w Gdańsku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-06-2015,14:25 Aktualizacja: 11-06-2015,14:47
A A A

Jak oszczędzać energię i czy miasta z północy Polski wykorzystują nowe technologie do inteligentnego rozwoju transportu oraz infrastruktury, aby polepszyć jakość życia mieszkańców? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy Kongresu Smart, który 29 czerwca odbędzie się w Gdańsku.

Duży nacisk zostanie położony na to, aby poznać w jakim zakresie północne miasta realizują koncepcję inteligentnego rozwoju.

Uczestnicy kongresu poznają jak działa system gospodarowania odpadami w szwedzkich miastach, które podobnie jak polskie aglomeracje mają dobrze rozwiniętą sieć ciepłowniczą.

II Ogólnopolski Kongres Smart - Inteligentne Miasta w Katowicach

Czy miasta z południa Polski wykorzystują nowe technologie do inteligentnego rozwoju transportu i infrastruktury, aby polepszyć jakość życia mieszkańców? Jak oszczędzać energię w mieście, czy zagospodarowanie odpadów komunalnych może...
Istotnym tematem do dyskusji, nad którą patronat medialny sprawuje multiportal agropolska.pl, będzie również nowoczesny transport publiczny oraz możliwości rozwoju pojazdów elektrycznych w polskich i zagranicznych miastach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: b. premier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, b. premier i europoseł Jerzy Buzek, poseł Artur Bramora, poseł i b. wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak, poseł Krzysztof Gadowski, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca w godz. 10-15 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Trzy Lipy 3 w Gdańsku. Rejestracja na stronie: www.inteligentne-miasta.eu/rejestracja

Ogólnopolski Kongres Smart - Inteligentne Miasta to inicjatywa firm Golden Point oraz SuccessPoint, które zorganizowały w poprzednich latach szereg konferencji i wydarzeń biznesowych cieszących się sporym zainteresowaniem.

Miasta powinny być smart. Polska ma wiele do nadrobienia

Na jakich krajach powinniśmy się wzorować, a także jaki wpływ na rozwój polskich miast będą miały inteligentne technologie i rozwiązania infrastrukturalne? Między innymi na te pytania starano się odpowiedzieć podczas pierwszej odsłony...
W tym roku konferencje regionalne odbyły się już w Warszawie i Katowicach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Agencja Rynku Rolnego
Marszałek Województwa Opolskiego
Krajowa Rada Spółdzielcza
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Instytut Kolejnictwa
Przemysłowy Instytut Motoryzacji
Pomorska Izba Handlowo - Przemysłowa
Krajowa Izba Gospodarki Morskiej
Bałtycki Klaster Ekoenergetyczny
Polski Klaster Morski
Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ZPPZ Lewiatan

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021