Danish Crown otwiera się w Chinach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-09-2019,12:00 Aktualizacja: 23-09-2019,11:14
A A A
Międzynarodowa grupa Danish Crown specjalizuje się w produkcji wyrobów spożywczych i w uboju trzody chlewnej i bydła. We wrześniu otworzyła ona nowy zakład w Chinach, którego wydajność sięga 14 tys. ton przetworzonych produktów wieprzowych rocznie.
 
Zakład Danish Crown w Chinach znajduje się w mieście Pinghu, prowincji Zhejiang, 100 km na południowy zachód od Szanghaju.  Pozwoli on zaopatrywać rynek chiński w produkty wytwarzane z duńskiej wieprzowiny. 
 
tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna, żywiec

Stagnacja cen na rynku tuczników

Rynek tuczników w Unii Europejskiej wkroczył w okres stabilizacji. W większości państw członkowskich cena żywca wieprzowego pozostała bez zmian.    Ceny tusz wieprzowych w przeważającej części państw unijnych, poza niewielkimi...
Zakład ma około 1300 m2 i będzie w stanie wyprodukować blisko 14 tys. ton przetworzonych produktów wieprzowych rocznie, podaje portal 3trzy3.pl na podstawie strony mfvm.dk.
 
Danish Crown specjalizuje się w produkcji wyrobów spożywczych i w działalności ubojowej trzody chlewnej i bydła. Grupa znajduje się w czołówce największych eksporterów mięsa na świecie i największych firm przetwórstwa mięsnego w Europie. Jej produkty trafiają do najdalszych zakątków świata.
 
Celem otwarcia nowego zakładu jest ustanowienie Danish Crown jako marki premium w Chinach w ciągu najbliższych 5 lat. 
 
Inwestycja jest kamieniem węgielnym tej inicjatywy, ponieważ pozwoli zaoferować chińskim konsumentom świeże i przetworzone produkty oparte na duńskich surowcach, podkreślał Jaisa Valeura, dyrektora generalnego duńskiej grupy Crown.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich