Władze Brazylii chcą przez nowy program zachęcić ludność do utrzymywania się z rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Zatyka PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
16-04-2024,8:20 Aktualizacja: 16-04-2024,8:22
A A A

Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva zaprezentował w poniedziałek program dystrybucji gruntów rolnych wśród rodzin. Projekt o nazwie “Ziemia Ludzi” miałby zostać wdrażany już w 2024 roku.

"Do grudnia 2024 roku z programu ‘Ziemia Ludzi’ skorzysta co najmniej 73 tys. rodzin" - zapowiedział prezydent Brazylii.

W trakcie prezentacji programu w Brasilii, stolicy kraju, Lula sprecyzował, że do 2026 r. z nowego programu mogłoby skorzystać łącznie 295 tys. brazylijskich rodzin, z których większość to ludność rezydująca na roli bez prawa własności do gruntu.

brazylia, więzienie, zakład karny, gęsi, psy

Brazylia. Gęsi zastąpiły psy w pilnowaniu więzienia o zaostrzonym rygorze

Władze więzienia Sao Pedro de Alcantara w stanie Santa Catarina na południowym wschodzie Brazylii zaangażowały gęsi do pilnowania tego zakładu karnego o zaostrzonym rygorze. Gęsi szybciej niż psy podnoszą alarm w razie zagrożeń....

"221 tys. z tych rodzin uzyskałoby od państwa potwierdzenie, że zamieszkują one legalnie na terenach rolniczych. Z kolei 74 tys. zostałoby osiedlonych na nowych obszarach, które państwo by im przyznało" - dodał.

Prezydent Brazylii wyjaśnił, że proponowany przez niego program służy “rozwiązaniu starych problemów", jakimi są konflikty o ziemię.

Lula sprecyzował, że wezwał już swój rząd do uzyskania od władz stanowych dokładnej informacji o obszarach rolniczych, które mogłyby trafić w ręce brazylijskich rodzin pragnących żyć z uprawy i hodowli.

Lula da Silva podkreślił, że władze Brazylii chcą poprzez nowy program zachęcić ludność kraju do utrzymywania się z rolnictwa, a także zwiększyć produkcję rolniczą w całym kraju.

Poleć
Udostępnij