USA: Wall Street w górę na koniec tygodnia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
21-05-2016,7:45 Aktualizacja: 21-05-2016,9:12
A A A

Amerykańskie giełdy zakończyły piątek lekkimi wzrostami odrabiając część strat z poprzedniej sesji, gdy nerwowo zareagowały na jastrzębie sygnały Fed i na ryzyko raczej szybszej niż późniejszej podwyżki stóp procentowych w USA.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,38 proc. i wyniósł 17.500,94 pkt. Indeks zanotował już czwarty z rzędu spadkowy tydzień, a jest to najdłuższa taka seria od 2014 roku.

S&P 500 wzrósł o 0,60 proc. i wyniósł 2.052,32 pkt.

giełda, Nowy Jork, USA, Rosja, gospodarka, ropa naftowa, ceny, Wall Street

Po dobrych danych z USA umocnił się dolar, ale na Wall Street spadki

Po lepszych od oczekiwań danych na temat sprzedaży detalicznej w USA umocnił się dolar i pojawiły się spekulacje, że Fed zdecyduje się niedługo na podwyżkę stóp procentowych. Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła zarazem wyraźne...
Nasdaq Composite zwyżkował o 1,21 proc. do 4.769,56 pkt.

Dobrze radził sobie sektor bankowy, zyskiwał też akcje m.in. Microsoft i Apple.

Lepsze od oczekiwań wyniki za pierwszy kwartał pokazał Campbell Soup. Spółka nadal narzeka na trudne otoczenie rynkowe, ale podniosła swoje całoroczne prognozy.

Powyżej konsensusu były też wyniki producenta ciężkiego sprzętu, firmy Deere. Firma również odczuwa słabość na swoim rynku, a poprawę wyników zawdzięcza obniżce i kontroli kosztów.

Zysk netto Foot Locker był lepszy oczekiwań, nieco rozczarowały przychody. W efekcie notowania akcji tej spółki w piątek nie zmieniły się.

giełda, USA, gospodarka, finanse, notowanie, ropa, Iran, Wall Street

Wzrosty na Wall Street. Pomogły dane makro

Piątkowa sesja na Wall Street rozpoczęła się od spadków, ale potem nastroje wyraźnie się poprawiły, notowaniom pomógł lepszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM i dane z rynku pracy w USA, które wskazały na silniejszy od oczekiwań...
Na rynku walutowym nieznacznie osłabiał się dolar w stosunku do euro po silnych wzrostach notowanych wcześniej w tym tygodniu. Kurs EUR/USD idzie w górę do poziomu 1,121, pozostaje jednak w pobliżu swoich najniższych poziomów od końca marca.

Umiarkowane spadki notowały ceny ropy naftowej, ale utrzymują się one w pobliżu swoich najwyższych poziomów w tym roku.

Notowania złota kolejny dzień zniżkowały i wynoszą ok. 1.252 USD za uncję. Kruszec znajduje się od początku maja w trendzie spadkowym w związku z zapowiedziami podwyżek stóp procentowych w USA i aprecjacją dolara.

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w kwietniu wzrosła do 5,45 mln w ujęciu rocznym - podało w raporcie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors). Rynek spodziewał się, że sprzedaż domów na rynku wtórnym wzrośnie do 5,4 mln. W marcu liczba ta wyniosła 5,36 mln po korekcie, wobec 5,33 mln przed korektą.

Poleć
Udostępnij