Transport kukurydzy sprawdzony. Razoni może płynąć dalej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-08-2022,14:10 Aktualizacja: 03-08-2022,14:29
A A A

Zespół inspektorów zakończył inspekcję statku, który jako pierwszy od rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę transportuje ukraińską kukurydzę z portu w Odessie - poinformowało tureckie ministerstwo obrony.

Pływający pod banderą Sierra Leone masowiec Razoni wkrótce pokona Bosfor i będzie kontynuować rejs do portu w libańskim Trypolisie.

transport ziarna z Ukrainy, port w Odessie, zboża, kukurydza, Dmytro Kułeba

Ukraińskie ziarno znowu wypłynęło w świat

Pierwszy statek z ukraińskim zbożem wypłynął w poniedziałek rano z portu w Odessie na mocy umowy o wznowieniu eksportu zablokowanego przez inwazję Rosji. Jednostka kieruje się do Libanu - podała agencja AP, powołując się na ministerstwo obrony...

Ukraiński ambasador w Libanie poinformował, że w ciągu 4-5 dni statek transportujący 26 tys. ton kukurydzy zawinie do portu.

Tureckie władze nie wykluczyły, że z ukraińskich portów będą mogły wypływać trzy statki dziennie zamiast jednego. Razoni wypłynął w poniedziałek z Odessy na mocy umowy o wznowieniu ukraińskiego eksportu.

Ukraina należy do największych eksporterów zbóż na świecie. 22 lipca Ukraina i Rosja zawarły z Turcją i ONZ porozumienie dotyczące odblokowania eksportu zboża od naszego wschodniego sąsiada, aby złagodzić globalny kryzys żywnościowy i obniżyć ceny towarów spożywczych, które wzrosły z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu