Chiny wzmacniają swoje rolnictwo, a jednocześnie otwierają się na świat

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-05-2017,11:30 Aktualizacja: 18-05-2017,11:58
A A A

Chińska Republika Ludowa to gigantyczny rynek dla produktów rolno-spożywczych z całego świata. Coraz bogatsze społeczeństwo jest otwarte na nowości . Wielkie zmiany przeżywa także chińskie rolnictwo, które staje się coraz bardziej nowoczesne.

Potwierdzeniem trendu będzie piąta edycja międzynarodowych targów nowoczesnego rolnictwa w Chengdu, zwanych także targami AGRO w Chengdu, które potrwają od 30 czerwca do 3 lipca.

Targi są wydarzeniem obejmującym kompleksowy zakres produktów i rozwiązań technologicznych w rolnictwie w zachodnich Chinach.

drób, eksport drobiu, promocja drobiu, Łukasz Dominiak, Krajowa Rada Drobiarstwa, KRD, chiny

Drobiarze starają się o wznowienie eksportu do Chin

Polscy producenci drobiu spotkali się w Hongkongu z chińskimi importerami na seminarium zorganizowanym przez Krajową Radę Drobiarstwa (KRD). Rozmawiano m.in. na temat perspektyw ponownego otwarcia chińskiego rynku. Spotkanie odbyło się przy okazji...
Organizatorzy zwracają uwagę, że podstawową rolą targów jest utworzenie platformy wymiany handlowej zarówno dla przedsiębiorstw krajowych, jak i zagranicznych specjalizujących się w rolnictwie. Chodzi o umożliwienie zwiększenia rozpoznawalności marki, poszerzenia zasięgu rynkowego oraz promocji transgranicznej współpracy handlowej.

Chengdu jest ważnym miastem w obrębie chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi, które przyciągnęło znaczne inwestycje ze strony chińskiego rządu. Ustanowienie trasy kolejowej łączącej Chiny z Europą przyczyniło się do rozwoju gospodarczego Chengdu i ciągle skutkuje wyższymi poziomami współpracy międzynarodowej, której zakres obejmuje także rolnictwo.

Każdego roku organizacje rolnicze, stowarzyszenia biznesowe oraz przedstawiciele przedsiębiorstw z wielu krajów i regionów spotykają się na targach w Chengdu w celu prowadzenia wymian handlowych.

Tegoroczna, 5. edycja targów obejmie powierzchnię wystawową 55 tysięcy metrów kwadratowych, na której 1300 wystawców będzie prezentować produkty i rozwiązania technologiczne niezbędne w całym łańcuchu dostaw w rolnictwie.

brazylia, eksport zepsutego mięsa, handel mięsem, wołowina, drób, chile, chiny

Po skandalu Chiny i Chile zawieszają import mięsa z Brazylii

Chiny i Chile tymczasowo zawiesiły import wołowiny i drobiu z Brazylii w związku ze skandalem z przekupywaniem inspektorów sanitarnych, aby zezwalali na sprzedaż zepsutego mięsa. Korea Płd. zaostrzyła kontrole sprowadzanego z Brazylii...
Co będzie można zobaczyć? Od nowoczesnych technologii rolniczych, przez specjalistyczne produkty rolnicze, materiały wykorzystywane w rolnictwie, maszyny rolnicze, opakowania i produkty wykorzystywane w chłodniach transportowych, aż po nowoczesne, wyczerpujące usługi rolnicze i nie tylko.

Warto wspomnieć także, że nowym elementem targów jest w tym roku pawilon współpracy przeznaczony na cele Inicjatywy Pasa i Drogi, który skupia się na prezentowaniu produktów rolniczych, urządzeń technicznych i projektów współpracy zrealizowanych przez różne kraje i miasta biorące udział w inicjatywie.

Swój udział w targach już potwierdziło 11 krajów, w tym m.in.: Rosja, Izrael, Francja, Malezja, Australia, Hiszpania, Singapur, Japonia, Tajlandia i Nepal. Na tym jednak nie koniec, bo organizatorzy zapraszają także inne państwa oraz firmy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

źródło: PR Newswire

Poleć
Udostępnij
Skomentuj