Zostawił traktor na środku drogi i uciekał na "dopingu"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-04-2021,18:55 Aktualizacja: 16-04-2021,18:56
A A A

Kolejni nietrzeźwi kierowcy ciągników rolniczych wpadli w ręce policji. Jeden z nich zostawił prowadzoną maszynę na środku drogi, byle tylko umknąć przed kontrolą alkomatem.

Stróże prawa z "drogówki" w Inowrocławiu zatrzymali do kontroli traktor marki Belarus z podczepionym sprzętem uprawowym. Stwierdzili, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i za to kierowcę ukarali mandatem.

pijani traktorzyści, Opatów, KPP w Kłobucku

Pijany jechał nieoświetlonym ciągnikiem

Policjanci zatrzymali 54-latka, który w poniedziałek wieczorem nieoświetlonym traktorem jechał drogą krajową nr 43 niedaleko Kłobucka (woj. śląskie). Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do prowadzenia...

Zatrzymali też dowód rejestracyjny maszyny i 51-letniego kierującego zbadano pod kątem trzeźwości.

- Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ważny do września 2022 r. i go złamał. Miał dodatkowo już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania za jazdę po alkoholu, a to zlekceważył - wylicza asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Traktorzysta znowu będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei funkcjonariusze KPP w Lwówku Śląskim (woj. dolnośląskie) podczas patrolu terenu wiejskiego w miejscowości Rakowice Małe zauważyli poruszający się z naprzeciwka traktor, a obok niego rowerzystę. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać.

pijani traktrzyści, Gniazdków, powiat  lipski

Rajd pijanego traktorzysty po podwórku sąsiada

Pijany mężczyzna najpierw groził sąsiadowi, a potem wsiadł na ciągnik rolniczy i urządził sobie rajd po jego podwórku. Uszkodził m.in. przydomową oczyszczalnię ścieków. Stróże prawa otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości...

- Gdy policjanci postanowili podjąć kontrolę, kierujący traktorem pozostawił go na środku drogi i zaczął uciekać pieszo. Po krótkiej chwili został zatrzymany. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. W trakcie czynności do funkcjonariuszy podjechał również rowerzysta. Tak jak jego kolega, obok którego jechał, był nietrzeźwy. Obaj mężczyźni, obywatele Ukrainy, wydmuchali blisko 1 promil alkoholu - relacjonuje sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej KPP.

Traktorzysta odpowie za przestępstwo, a rowerzysta za wykroczenie.

Znacznie "lepszy" wynik od wymienionych kierowców miał zatrzymany przez "drogówkę" - po zgłoszeniu od jednego z mieszkańców - 71-latek, który jechał ciągnikiem w Boguszowie-Gorcach (pow. wałbrzyski, woj. dolnośląskie). Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,39 promila alkoholu w organizmie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement