Zorganizowana grupa wyłudzała VAT na handlu śrutą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (KB), (zac) | redakcja@agropolska.pl
31-01-2017,11:10 Aktualizacja: 31-01-2017,11:16
A A A

4 osoby, które wyłudziły blisko 7,5 mln zł podatku VAT zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Suwałk.

Według ustaleń śledczych, tworzyli oni zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w wyłudzaniu VAT i praniu pieniędzy. Chodziło o fikcyjny obrót śrutą sojową, rzepakową i słonecznikową.

Policjanci suwalskiego CBŚP wraz przedstawicielami organów podatkowych z Wrocławia ujawnili nielegalny proceder polegający na fikcyjnym obrocie śrutą sojową, rzepakową i słonecznikową oraz innymi produktami pochodzenia roślinnego.

ubojnia, kutno, wyłudzenie vat, podatek vat, zorganizowana grupa przestępcza

Wyłudzali VAT na wielką skalę. Pod przykrywką ubojni

Ubojnia w Kutnie była firmą, przez którą dokonywano wielomilionowych wyłudzeń podatku VAT. Skarb Państwa z wyniku przestępczej działalności stracił co najmniej 35 mln zł. W zakładzie zatrudnionych było ponadto 142 Ukraińców i 244...
Jak ustalili śledczy, osoby zaangażowane w ten proceder oszukały Skarb Państwa na blisko 7,5 mln zł, poprzez składanie zaniżonych deklaracji podatku VAT. Ponadto, poprzez wystawianie fikcyjnych faktur, oszuści zalegalizowali około 16 mln zł.

Mundurowi zatrzymali 4 osoby z województwa dolnośląskiego i śląskiego. Funkcjonariusze wspierani przez przedstawicieli organów podatkowych zabezpieczyli znaczną ilość dokumentacji finansowo-księgowej na użytek prowadzonych kontroli skarbowych wobec spółek uczestniczących w tzw. karuzelach podatkowych.  

Policjanci ustalili, że w latach 2011-2014 członkowie grupy przestępczej mogli zalegalizować ponad 16 mln zł i oszukać Skarb Państwa na blisko 7,5 mln zł niezapłaconego podatku VAT.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

[WIDEO] Zabezpieczono kilkaset segregatorów z dokumentacją, których zawartość będzie weryfikowana

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu