Zmiany w programie Czyste Powietrze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-02-2020,9:35 Aktualizacja: 20-02-2020,9:06
A A A

Ministerstwo klimatu zapowiada zmiany w programie Czyste Powietrze. Chce zastąpić sprawdzanie dokumentów finansowych oświadczeniami potencjalnych beneficjentów - poinformował w środę wiceminister klimatu i pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska podczas II konferencji Kolej na Energię zorganizowanej przez klaster Luxtorpeda 2.0.

- Jesteśmy w przededniu ogłoszenia nowej wersji programu Czyste Powietrze. Dzisiaj program czyste powietrze, który znakomicie pomaga w obniżeniu niskiej emisji, emisji w mieszkalnictwie, jest krytykowany zwłaszcza z uwagi na kwestie dotyczące dotacji, że wymagają one długiego okresu rozpatrywania. Chcemy to wszystko zdecydowanie uprościć - powiedział Zyska.

OZE, energia, prąd, udział energii ze źródeł odnawialnych

Wiceminister zapowiada prezentację nowej polityki klimatycznej

Ministerstwo Klimatu planuje rozpoczęcie prezentacji nowej polityki klimatycznej na przyszły tydzień - poinformował w środę wiceminister klimatu i pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska podczas II konferencji Kolej na Energię zorganizowanej przez...
- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie zajmował się głównie dotacjami, natomiast w zakresie pożyczek chcemy zaprosić do współpracy banki, które będą wspomagać i rozpatrywać wnioski. Uproszczenie będzie polegało na tym, że zastąpimy sprawdzanie dokumentów finansowych oświadczeniami potencjalnych beneficjentów. Później przy ewentualnej weryfikacji, to służby skarbowe będą mogły analizować, czy były to zgodne z prawdą oświadczenia - dodał.

Czyste Powietrze to zainaugurowany we wrześniu 2018 r. ogólnopolski program, którego celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza z szacunkowo ok. 3 mln jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz uniknięcie emisji z domów nowobudowanych.

Realizacja programu jest zaplanowana na lata 2018-2029, a podpisywanie umów - do końca 2027 r.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement