Złodzieje znów wpadli w "sidła" leśników. W drewnie był ukryty nadajnik GPS

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
25-01-2018,10:50 Aktualizacja: 25-01-2018,13:25
A A A

Na terenie Leśnictwa Przysieka (woj. wielkopolskie) wpadli dwaj złodzieje drewna. Nie spodziewali się, że działają pod okiem fotopułapki, a w surowcu jest ukryty nadajnik GPS.  

Amatorzy darmowego opału myśleli, że nikt ich nie widzi. Nie spieszyli się i przez co najmniej pół godziny skrupulatnie pakowali drewno do auta. Leśnicy wyciągnęli jednak wnioski z poprzednich kradzieży i założyli na złodziei "sidła" - informuje portal tvn24.pl

kradzież drewna, złodzieje drewna, lasy, policja, straż leśna, mazowsze

Złodzieje drewna i kłusownicy muszą się mieć na baczności

W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu leśnicy i policjanci zawarli porozumienie dotyczące współpracy w zakresie ochrony oraz zabezpieczenia obszarów leśnych województwa mazowieckiego. Mundurowi...

- W tym miejscu mieliśmy już kradzież. To atrakcyjna lokalizacja. Dlatego założyliśmy fotopułapki - mówi nadleśniczy Sławomir Kołacz. Robią one zdjęcia lub nagrywają filmy nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i o każdej porze dnia i roku.

Czułość czujników ruchu jest tak duża, że nawet przemieszczająca się w nocy mysz wyzwala migawkę aparatu. Fotopułapka uwieczniła więc dwóch mężczyzn, a ukryty w drewnie mininadajnik GPS doprowadził leśników pod dom, gdzie stał samochód z "lewym" towarem.

- Miny zatrzymanych były bezcenne. Sprawą kradzieży drewna zajmuje się już straż leśna i zostanie prawdopodobniej zgłoszona przez nas do prokuratury - mówi na koniec Kołacz.
 

źródło: tvn24.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj