Zatrzymany za podpalenie stodoły. W tym pożarze zginął strażak

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-06-2019,9:55 Aktualizacja: 04-06-2019,10:03
A A A

Kieleccy kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Górno. Według nich, młody mężczyzna ma związek z pożarem stodoły. Podczas gaszenia ognia rannych zostało dwóch strażaków, z których jeden zmarł.

Przypomnijmy, że podczas akcji w podkieleckim Radlinie (woj. świętokrzyskie) doszło do rozszczelnienia znajdującej się wewnątrz obiektu butli z gazem. 59-latek, jeden z dwóch rannych w wyniku eksplozji ratowników w wyniku obrażeń zmarł po 11 dniach w szpitalu.

OSP Wola Jachowa, gmina Górno, pożar w gospodarstwie, radlin, Zdzisław Synowiec

Zmarł strażak ranny w pożarze stodoły

Po 11 dniach w szpitalu zmarł strażak-ochotnik, który został ranny po wybuchu butli z acetylenem w płonącej stodole. Pożar miał miejsce w nocy z 10 na 11 maja w gospodarstwie w miejscowości Radlin pod Kielcami (pow. świętokrzyskie)....

"Od początku zebrane na miejscu ślady wskazywały, że do pożaru mogło dojść poprzez podpalenie. Stróże prawa drobiazgowo przeanalizowali każdy ślad i każdą informację. Szukając sprawcy, wpadli na trop 19-latka z gminy Górno. Młody mężczyzna miał w przeszłości już do czynienia z policjantami, między innymi w sprawie podpaleń" - podaje Komenda Miejska Policji w Kielcach.

Gdy wczesnym rankiem kryminalni z tej jednostki złożyli wizytę podejrzewanemu, nie ukrywał zaskoczenia. Został zatrzymany.

"Śledczy z wydziału kryminalnego ustalili ponadto, że młody mężczyzna może mieć także związek z innym pożarem, do którego doszło 20 kwietnia, również w Radlinie. Sprawą 19-latka zajmie się wkrótce kielecki sąd. Za spowodowanie pożaru skutkującego śmiercią grozi od 2 do 12 lat więzienia" - podsumowuje kielecka KMP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu