Z Gruntu Polska, czyli I Festiwal Polskiej Żywności

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-08-2016,14:40 Aktualizacja: 05-08-2016,14:29
A A A

W najbliższą sobotę i niedzielę w Borkach Kosach (gm. Zbuczyn koło Siedlec) odbędzie się I Festiwal Polskiej Żywności - Z Gruntu Polska. Organizatorem imprezy mającej na celu promowanie polskich płodów rolnych  i żywności jest OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

Program festiwalu jest bardzo bogaty. Nie zabraknie wystawy rodzimych produktów - począwszy od żywności, a na maszynach rolniczych kończąc. Dla uczestników imprezy przewidziany jest konkurs, w którym główną nagrodą będzie ciągnik Ursus, a ponadto inne maszyny oraz liczne upominki.

żywność, promocja żywności, regionalne tradycje kulinarne, Wschodni Szlak Kulinarny, żywność

Trzy województwa wspólnie promują żywność tradycyjną

Samorządy z województw podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego wspólnie promują tradycje kulinarne tych regionów. W tym celu powołali Wschodni Szlak Kulinarny - cykl imprez, na których prezentowana jest żywność...

W Borkach Kosach nie zabraknie debaty o tematyce gospodarczej i rolniczej, spotkań autorskich, występów kabaretowych, koncertów oraz dyskusji o wsi. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa zaprezentuje podstawowe założenia rządowego projektu ustawy wprowadzającej zasady dobrowolnego oznaczania produktów rolno-spożywczych znakiem "Produkt polski".

Organizator festiwalu nie zapomniał też o najmłodszych. Jednym z partnerów imprezy jest bowiem Centrum Nauki Kopernik, które pojawi się z pokazem dla dzieci i młodzieży "Eksperymentuj!". Ciekawie zapowiadają się również pokazy małego inżyniera - na miejscu stanie też miasteczko rozrywkowe.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj