Wypadek przy siewie. Traktor przejechał po kierowcy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-04-2019,14:25 Aktualizacja: 03-04-2019,23:47
A A A

Z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony 68-letni mężczyzna, który miał wypadek w trakcie prac polowych we wsi Krzczonów Trzeci pod Lublinem.

Jak ustalili wysłani na miejsce policjanci z komisariatu w Bychawie, rolnik - mieszkaniec gm. Krzczonów - wykonywał prace przy użyciu ciągnika marki Władimirec wraz z siewnikiem. W pewnym momencie prawdopodobnie wjechał przednimi kołami na skarpę, w wyniku czego spadł z traktora pod tylne koło.

żułów, powiat krasnostawski, pąchowo, pijany traktorzysta, traktor w stawie

Pijany traktorzysta zasnął za kierownicą. Strażacy wyciągali ciągnik ze stawu

W Żułowie (pow. krasnostawski, woj. lubelskie) na drodze wojewódzkiej pijany kierowca ciągnika rolniczego zasnął na kierownicy. A we wsi Pąchów (pow. koniński, woj. wielkopolskie) strażacy wyciągali traktor ze stawu. Dyżurny...

Pojazd przejechał po kierowcy. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do lubelskiego szpitala.

"Została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia" - informuje Komenda Miejska Policji w Lublinie.

Jednocześnie stróże prawa, w związku z tym, że prace polowe ruszyły pełną parą, apelują o zachowanie ostrożności.

"Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia" - ostrzegają mundurowi.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement