Wyłudzenia pod pozorem pozyskania dotacji na rozwój gospodarstw. 40-latka zatrzymana

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-05-2023,13:15 Aktualizacja: 15-05-2023,13:19
A A A

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zatrzymana przez policję kobieta - według ustaleń śledczych - zawierała umowy na sporządzanie wniosków o uzyskanie dotacji unijnych, z których się nie wywiązywała. Pokrzywdzeni to m.in. rolnicy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim (woj. lubelskie) zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na terenie miasta 40-letnia mieszkanka powiatu prowadziła w sposób nieuczciwy działalność gospodarczą. Miała wprowadzać klientów w błąd co do możliwości pozyskania dotacji unijnych i w ten sposób wyłudzać od nich pieniądze. Uzyskane dofinansowania miały sięgać kwot nawet kilkuset tysięcy złotych, z przeznaczeniem m.in. na rozwój gospodarstwa rolnego, zakup sprzętu czy rozwinięcie działalności gospodarczej.

kpp janów lubelski, oszustwo, skup zboża, podejrzany

Wielkie oszustwo przy obrocie zbożem. Podejrzany stanął przed prokuratorem

Posługując się danymi firmy zarejestrowanej na inną osobę, 30-latek miał skupować zboże, a potem za nie płacić. Łączna kwota strat to póki co 100 tysięcy złotych. Może się jednak okazać, że będzie znacznie większa. Kryminalni z Komendy...

- Kobieta od sierpnia 2021 roku do listopada 2022 roku dokonała szeregu oszustw. Oszukała 41 osób oraz usiłowała wyłudzić 30 tys. zł na szkodę kolejnych dwóch, przy sporządzaniu wniosków o uzyskanie dotacji unijnych i biznesplanów. Łączna wartość strat stanowi mienie znacznej wartości i szacowana jest na ponad 300 tys. zł - informuje mł. asp. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowy tomaszowskiej KPP.

W ubiegłym tygodniu stróże prawa z tej jednostki zatrzymali 40-latkę i doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie prokurator nadzorujący śledztwo postawił jej zarzuty. Ponadto – jak podkreślają śledczy - kobieta naruszyła orzeczony wobec niej wcześniej przez sąd zakaz wykonywania zawodu pośrednika finansowego.

- Sprawa ma charakter rozwojowy. Osoby pokrzywdzone przez 40-letnią mieszkankę powiatu tomaszowskiego, wprowadzone w błąd co do możliwości pozyskania dotacji unijnych, proszone są o kontakt z policjantami z Zespołu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Tomaszowie Lub. – apeluje Małgorzata Pawłowska.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE