Wybrane sołectwa dostaną po 10 tysięcy złotych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-02-2017,12:25 Aktualizacja: 21-02-2017,13:15
A A A

50 sołectw z województwa zachodniopomorskiego otrzyma z urzędu marszałkowskiego granty w wysokości 10 tys. zł. To wsparcie na wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności.

Środki mogą być wykorzystane m.in. na: place zabaw, siłownie plenerowe, miejsca aktywności sportowej, boiska, ścieżki spacerowe, a także modernizacje świetlic i tworzenie pracowni komputerowych. Mile widziane są też przedsięwzięcia zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców np. budowa chodników, ścieżek rowerowych oraz wiat na przystankach.

Submisjia Drewna Cennego i Tartacznego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, drewno, sprzedaż drewna.

Leśnicy z Pomorza Zachodniego sprzedali najcenniejsze drewno

Ponad 1,5 tys. metrów sześciennych najlepszego drewna sprzedała w XXV Submisji Drewna Cennego i Tartacznego Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Szczecinie. Wartość sprzedanego w przetargu ofertowym drewna to prawie 4 mln...

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego podkreślił, że ogłoszony już konkurs "Granty sołeckie 2017" ma aktywizować tamtejsze sołectwa.

- Mam nadzieję, że dzięki tej kwocie wspólnie będzie nas stać na organizację ciekawych inicjatyw, które będą integrowały społeczność lokalną, poprawiały jej bezpieczeństwo i budowały szeroko pojęty kapitał społeczny - mówił samorządowiec.

Jego zastępca, Jarosław Rzepa zaznaczał z kolei, że jeśli pilotażowy program przyniesie pozytywne sygnały z "terenu", to będzie kontynuowany. - Doceniamy pracę i starania środowisk sołeckich, które dysponują niewielkimi środkami, a niektóre ich w ogóle nie mają - dodał.

W konkursie mogą uczestniczyć gminy reprezentujące sołectwa. Termin składania wniosków o granty upływa 31 marca, a każde z wyłonionych 50 sołectw może otrzymać 10 tys. zł. 
ptasia grypa, darłowo, pomorze zachodnie, mewa

Ptasia grypa wróciła na Pomorze Zachodnie. Padłe mewy były chore

Wirusa ptasiej grypy potwierdzono u padłych trzech mew w Darłowie. To drugi przypadek choroby u dzikich ptaków na Pomorzu Zachodnim. Osiem ognisk stwierdzono ponadto w gospodarstwach na terenie trzech województw. Pierwszy przypadek...

- Pieniądze z tego projektu mogą dołączyć do środków, które w gminach przeznaczone są właśnie na sołectwa. Powstały wówczas fundusz pozwoli mieszkańcom organizować się i inwestować w niezbędne sprawy - zapewniał Michał Rajewski ze Stowarzyszenia Sołtysów i Przedstawicieli Środowisk Wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego.

Hanna Cembik, sołtys Binowa chwaliła ideę wspierania sołectw, zaznaczając, że dzięki pomocy z urzędu marszałkowskiego mieszkańcy jej miejscowości korzystają już z m.in. ogrodzonego boiska do piłki siatkowej oraz siłowni.

- Binowo cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, więc kolejne fundusze pozwoliłyby zwiększyć atrakcyjność tego miejsca, chociażby poprzez reaktywację kąpieliska - dodała na koniec.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu