Wybiorą najlepiej prowadzoną pasiekę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
27-05-2019,11:20 Aktualizacja: 27-05-2019,11:24
A A A

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach ogłasza "Konkurs na najlepiej prowadzoną pasiekę w Małopolsce w 2019 roku". Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 czerwca.

Celem konkursu jest "podnoszenie poziomu i unowocześnianie gospodarki pasiecznej przez kształtowanie i upowszechnianie najlepszych wzorców w urządzaniu pasieki, zachowaniu higieny i walce z chorobami pszczół, poprawieniu estetyki pasiek, urządzaniu pracowni pasiecznych oraz promocja pszczelarstwa".

korsztyn, gmina Grunwald, ule w stawie, pasieka, pszczelarstwo

Utopili ćwierć miliona pszczół. Wandale zadali sobie sporo trudu

Sześć uli z blisko 250 tysiącami pszczół zostało utopionych w stawie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Korsztyn (gm. Grunwald, woj. warmińsko-mazurskie). Wandale zadali sobie sporo trudu.    Owady należały do Tomasza i Wojciecha...

Związki pszczelarzy działające w Małopolsce mogą wytypować do rywalizacji po pięć pasiek, a zrzeszenia i stowarzyszenia pszczelarzy jedną.

Do zabawy mogą także przystąpić pszczelarze, którzy nie są zrzeszeni.

Warunkiem zgłoszenia pasieki do konkursu jest jednak posiadanie numeru weterynaryjnego nadanego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Wszystkie nadesłane dokumenty zostaną zweryfikowane, a te zakwalifikowane odwiedzi w lipcu, bądź w sierpniu komisja konkursowa - dokładny termin zostanie uzgodniony z pszczelarzem.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom i uczestnikom nastąpi w Karniowicach podczas XXIV Wojewódzkiej Konferencji Pszczelarskiej w 2020 roku.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021