Wójt wyzdrowiał z COVID-19

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Boguszewski PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-04-2020,7:40 Aktualizacja: 19-04-2020,7:43
A A A

Wójt gminy Biskupiec (Warmińsko-mazurskie) Arkadiusz Dobek poinformował w sobotę, że wyzdrowiał z COVID-19. Samorządowiec uczestniczył w marcu w posiedzeniu zespołu kryzysowego w starostwie nowomiejskim, po którym u kilku osób wykryto zakażenie koronawirusem.

Dobek zamieścił wiadomość o swoim wyzdrowieniu na portalu społecznościowym, dziękując mieszkańcom za dobre słowa i udzielane mu wsparcie.

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych, Stanisław Kacperczyk, nastroje rolników, epidemia koronawirusa

Koronawirus uderzy w gospodarstwa. Rolnicy są o tym przekonani

Grubo ponad 80 proc. rolników obawia się, że epidemia koronawirusa będzie miała negatywny wpływ na prowadzone gospodarstwa - wynika z badań zleconych przez Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych (PZPRZ).   Sondaż został...
"Mam dobrą wiadomość - w gminie Biskupiec obecnie nie ma żadnej osoby zakażonej koronawirusem. Moje kolejne dwa testy wskazały wynik ujemny, a to oznacza, że jestem zdrowy i zwalczyłem COVID-19" - napisał wójt.

Dobek był jedną z osób, które 16 marca uczestniczyły w posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w Nowym Mieście Lubawskim z udziałem służb i przedstawicieli samorządów z powiatu.

Spośród uczestników tego spotkania zakażenie koronawirusem potwierdzono potem m.in. u dyrektor miejscowego sanepidu, funkcjonariusza powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, komendanta powiatowego policji, a następnie u wójta Biskupca.

Samorządowiec mówił wówczas PAP, że przechodzi chorobę bezobjawowo i czuje się dobrze. Zgodnie z decyzją służb sanitarnych musiał pozostawać na kwarantannie domowej, w izolacji od rodziny. W tym czasie swoje obowiązki w urzędzie gminy wypełniał zdalnie.

Do tej pory na Warmii i Mazurach wirusa SARS-CoV-2 wykryto w sumie u 139 osób. Jedna z nich zmarła, a 35 wyzdrowiało. Najwięcej, bo 35 potwierdzonych przypadków zakażeń, zanotowano w powiecie iławskim. Kolejne pod tym względem są: powiat nowomiejski - 26 zakażonych, Elbląg - 16 oraz Olsztyn i powiat ostródzki - po 13 przypadków.

Poleć
Udostępnij