Wjechał ciągnikiem w radiowóz i stracił "prawko"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-10-2020,11:20 Aktualizacja: 14-10-2020,11:25
A A A

Traktorzysta najechał na zaparkowany na poboczu oznakowany radiowóz, którego załoga w tym czasie zabezpieczała miejsce wypadku drogowego. Mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

To zdarzenie miało miejsce, gdy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skale (pow. krakowski, woj. małopolskie) zostali wezwani na miejsce kraksy na terenie ich gminy.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, wypadki na drogach, trasa Puck-Połczyno, powiat braniewski

Minikarambol na drodze. Traktorzysta wśród poszkodowanych

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do którego doszło na trasie Puck-Połczyno (pow. pucki, woj. pomorskie). Wśród nich był kierowca ciągnika rolniczego. Według ustaleń policjantów, 53-letni kierujący jeepem w...

Zaparkowali radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi na poboczu, by podjąć czynności związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.

"Po chwili w pobliżu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący traktorem podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia bocznego z kierującym toyotą, po czym drugą stroną ciągnika najechał na zaparkowany radiowóz, uszkadzając tylny zderzak. W tym czasie funkcjonariusze przebywali poza pojazdem. Na miejscu obecny był również patrol ruchu drogowego, który wykonał dalsze czynności na miejscu powyższych zdarzeń" - opisuje Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

Traktorzystą okazał się 70-letni mieszkaniec gminy Skała. W chwili zdarzenia był w stanie po użyciu alkoholu - miał 0,3 promila w wydychanym powietrzu.

Zatrzymano jego prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement