Wieś spełniła swój obowiązek w czasie epidemii

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-06-2020,9:20 Aktualizacja: 15-06-2020,9:40
A A A

- Czas epidemii koronawirusa pokazał, jak wielką siłę stanowi rolnictwo. Dało poczucie bezpieczeństwa żywnościowego, którego zazdrości nam wiele krajów - przekonuje Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

- Jako Polacy mamy za co dziękować Polskiej wsi (...) Spełniła swój obowiązek i choćby dlatego zasługuje na wsparcie - mówił szef resortu. Podkreślał także, że krajowe rolnictwo powinno być oparte o gospodarstwa rodzinne, a nie latyfundia.

wspólna polityka rolna, wpr po 2020 roku, zielony ład, wiktor szmulewicz, krir

Izby Rolnicze zaniepokojone propozycjami Brukseli

Propozycje KE dotyczące Zielonego Ładu niepokoją samorząd rolniczy. - Chodzi o zmniejszenie stosowania nawozów i środków ochrony roślin, obowiązek ugorowania ziemi i zwiększenie produkcji ekologicznej - mówił Wiktor Szmulewicz,...

Dodał, że obecnie Polska odbudowuje swoje rynki zbytu, zamknięte przez wiele krajów na czas epidemii, ale - jak zaznaczył - jest szalenie ważne, żeby odzyskać rynek wewnętrzny i odzyskać polski handel.

Polityk oświadczył także, że w interesie polskiej wsi i rolnictwa leży wsparcie Andrzeja Dudy w staraniach o ponowny wybór na stanowisko prezydenta.

Jak mówił, jest człowiekiem z miasta, ale jego zainteresowanie wsią wynika z autentycznej troski o wyrównywanie szans rozwojowych, także dla ludzi mieszkających na peryferiach.

- Żebyśmy niezależnie gdzie mieszkamy, mieli na podobnym poziomie osiągnięcia cywilizacji, jak wodociąg, drogę, internet, oczyszczalnie ścieków, dostęp do edukacji i kultury. To jest rola sprawiedliwego państwa, żeby z rozwoju korzystało całe społeczeństwo - stwierdził Ardanowski.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj