Wiceminister zrezygnował z pracy w ministerstwie rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@apra.pl
30-09-2021,18:35 Aktualizacja: 30-09-2021,19:53
A A A

Z końcem września z pracy w rządzie odszedł Ryszard Kamiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na razie nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce.

Kamiński przyznaje, że decyzja o złożeniu dymisji była podyktowana przede wszystkim względami zdrowotnymi. - W ministerstwie jest wiele pracy, a ja nie mam już tyle sił co kiedyś, aby sprostać tym wyzwaniom - zaznacza i przyznaje, że ciężko przeszedł Covid-19. - Serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracownikom.

Grzegorz Puda, Zielony Ład, wspólna polityka rolna, gospodarstwa rodzinne

Puda: idea Zielonego Ładu nie wszystkim się podoba

Grzegorz Puda, minister zdrowia uważa, że idea Zielonego Ładu nie wszystkim się podoba, co jest zrozumiałe. Jednak zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej mogą być korzystne dla polskiego rolnictwa. - Pomysł z zakończeniem gloryfikacji dużych...
Ryszard Kamiński ma wrócić do miejsca, w którym pracował przed objęciem funkcji wiceministra, tj. Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, gdzie będzie dyrektorem.

Ryszard Zarudzki, który od maja 2020 r. kieruje KPODR, zostanie zastępcą Kamińskiego. - Cieszę się, że wracam do Minikowa, ponieważ praca bliżej domu będzie dla mnie bardziej odpowiednia - tłumaczy Ryszard Kamiński.

Wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje mówiące o tym, że miejsce Kamińskiego w resorcie rolnictwa zajmie Ryszard Zarudzki, jednak sam zainteresowany szybko je zdementował. - Dobrze mi tu, gdzie jestem - mówi Zarudzki podkreślając, że cieszy się z powrotu Ryszarda Kamińskiego do Minikowa. - Będę zastępcą, będziemy razem pracowali - zaznacza.

Ryszard Kamiński został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w MRiRW 19 grudnia 2019 r. Tego samego dnia dymisję odebrał Ryszard Zarudzki, który był wiceministrem od listopada 2015 r. W maju 2020 r. Ryszard Kamiński wręczył Zarudzkiemu akt powołania na stanowisko dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Rolnictwo bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement