W Lubuskiem mają pieniądze na meliorację

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-04-2016,14:35 Aktualizacja: 12-04-2016,15:04
A A A

Prawie 16 milionów złotych z rezerwy celowej ministra rolnictwa trafi w bieżącym roku do województwa lubuskiego na wykonanie zadań związanych z melioracją.

Krzysztof Jurgiel, szef resortu przyznał na wniosek Roberta Palucha, wojewody lubuskiego 15 mln 612 tys. zł, które mają być przeznaczone na "utrzymanie urządzeń melioracji wodnych podstawowych i wód istotnych dla regulacji stosunków wodnych na potrzeby rolnictwa". Zadania w tym zakresie realizuje Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze.

287 tys. zł trafi natomiast do spółek wodnych z terenu województwa na przedsięwzięcia z zakresu "utrzymania melioracji wodnych szczegółowych". Dotacja w 2016 roku jest o ponad 3 mln zł większa od ubiegłorocznej.

"Pozyskanie większych środków finansowych pozwoli na objęcie konserwacją większej liczby urządzeń melioracyjnych, w tym również wałów przeciwpowodziowych, co w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy zabezpieczenia przeciwpowodziowego województwa lubuskiego" - podaje w komunikacie Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement