Uważaj, oszuści podszywają się pod pracowników KRUS

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
26-11-2015,13:30 Aktualizacja: 26-11-2015,13:41
A A A

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przestrzega przed oszustami kradnącymi dane osobowe. Oszuści są wyjątkowo sprytni i działają na terenie całego kraju.

"W związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji, KRUS informuje, że nie prowadzi w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób" - czytamy w komunikacie.

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Łosiowo, henryk zamojski

Rolnicy, uważajcie na oszustów. Liście zamiast sianokiszonki

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie rozesłał do swoich oddziałów terenowych informację z ostrzeżeniem dla rolników przed nieuczciwymi sprzedawcami słomy i sianokiszonki. W kraju zdarzają się przypadki, że nieuczciwi...
Jednocześnie KRUS ostrzega przed oszustami i prosi o kontakt poszkodowanych.

"O przestępczych próbach wyłudzenia od Państwa danych z dowodu osobistego, czy domagania się podpisania rzekomo urzędowego druku prosimy niezwłocznie powiadamiać policję lub najbliższą jednostkę KRUS" - radzą urzędnicy.

Kasa apeluje zwłaszcza do osób starszych o dużą ostrożność w osobistych kontaktach z nieznajomymi osobami.

Co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów? Nie należy podpisywać wręczanych przez prywatne osoby druków, oświadczeń i nieudostępnianie im swoich danych osobowych lub urzędowej korespondencji z KRUS.

"Dotkliwą konsekwencją może być spłata zaciąganych przez oszustów w imieniu osób, od których wyłudzili ich dane, ogromnych kredytów, pożyczek itp. zobowiązań finansowych" - ostrzega KRUS.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj