Uwaga, fałszywe e-maile ws. kontroli podatkowej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
28-08-2016,9:15 Aktualizacja: 28-08-2016,11:24
A A A

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których nadawca podszywa się pod resort, zapowiada kontrolę podatkową i prosi o stawienie się z danymi. Należy zwrócić uwagę na adres nadawcy wiadomości i nie otwierać załączników.

Resort wyczula szczególnie na adres, z którego wysyłane są wiadomości e-mail. Przypomina, że MF posługuje się adresami poczty elektronicznej w domenie: mf.gov.pl., a tego adresu nie ma w mailach podszywających się pod adres e-mailowy MF.

fałszywa strona z rejestrem REGON, internet, GUS, oszustwo w internecie

Podszywają się pod GUS. Uwaga na fałszywą stronę

Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed fałszywą stroną z rejestrem REGON. Jest łudząco podobna do oryginalnej, lecz dane firm, które się na niej znajdują są nieprawdziwe. "Główny Urząd Statystyczny uprzejmie informuje,...
"Nie należy otwierać załączników, gdyż mogą zawierać kod złośliwy, jak również nie należy stawiać się osobiście w Ministerstwie Finansów" - przestrzega ministerstwo.

Ku przestrodze, resort podaje przykład fałszywej wiadomości dotyczącej "wyznaczonej kontroli dochodów".

Nadawca informuje w mailu, że wykryto w trakcie kontroli ukrycie niektórych dochodów, dlatego konieczne jest przeprowadzenie kontroli podatkowej. Autor wiadomości prosi m.in. o stawienie się ze wszystkimi dochodami podatnika za rok 2016. Ponadto zamieszcza załącznik.

Poniżej przykład fałszywego maila:

"Dzień dobry, W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodów, w związku z czym będzie przeprowadzona kontrola podatkowa. Dokument wskazujący na naruszenia o składaniu fałszywego dochodów załączony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie sciągania podatkowego również jest załączona do dokumentu. Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajdują się poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy "PL37467426" i osobisty kod. Ministerstwo Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa NIP: 526-025-02-74 REGON: 000002217".

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement