Ursus będzie nadal istniał? Zadecydują akcjonariusze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
05-08-2020,15:10 Aktualizacja: 05-08-2020,16:05
A A A

Podczas walnego zgromadzenia w sierpniu akcjonariusze spółki Ursus, biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową, będą decydować m.in. o dalszym jej istnieniu.

Kłopoty producenta maszyn rolniczych są znane od dawna. Obecnie Ursus SA znajduje się formalnie w restrukturyzacji. Jak poinformował w swoich raportach bieżących, na 27 sierpnia zwołano Zwyczajnego Walnego Zgromadzenie.

Akcjonariusze będą się pochylać m.in. nad sprawozdaniem zarządu z działalności firmy za rok obrotowy 2019.

kradzież ciągnika rolniczego, ursus, powiat łowicki, kradzieże w gospodarstwach

Ukradł ursusa z kosiarką i zostawił go w rowie

Łowiccy policjanci odzyskali skradzionego ursusa z kosiarką rotacyjną. Ciągnik zabrał z gospodarstwa nietrzeźwy 33-latek, który odpowie za to przed sądem. Zgłoszenie o kradzieży traktora z jednej z posesji w powiecie łowickim (woj....
Co bardzo istotne, projekt jednej z uchwał brzmi: "Zwyczajne Walne Zgromadzenie URSUS S.A. w restrukturyzacji postanawia o dalszym istnieniu spółki".

Decyzję o kontynuowaniu działalności (bądź nie) akcjonariusze będą podejmować z wiedzą, że sporządzony przez zarząd bilans na 31 grudnia 2019 roku wykazuje stratę przewyższającą sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jedną trzecią kapitału zakładowego.

Inna proponowana uchwała brzmi: "Zwyczajne Walne Zgromadzenie URSUS S.A. w restrukturyzacji […] postanawia pokryć stratę netto za rok 2019 w wysokości 74 mln 606 tys. złotych z zysków z lat przyszłych".

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu