Ukradł gołębie za ponad 30 tysięcy złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-04-2021,10:00 Aktualizacja: 21-04-2021,10:04
A A A

5 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież 22 rasowych gołębi. Pokrzywdzeni hodowcy wycenili łącznie straty na 32 tysiące złotych.

6 cennych okazów wartych 14 tys. złotych, zniknęło z jednej z zagród na terenie ogródków działkowych w Andrychowie (pow. wadowicki, woj. małopolskie).

kradzieże w gospodarstwach, kradzież drewna, gmina Skoki, gmina Kąkolewnica, powiat radzyński

Z gospodarstwa wyprowadzili cielaka. Skradzione króliki rozszarpały lisy i psy

Sprawców trzech włamań, do jakich doszło na terenie gminy Skoki (woj. wielkopolskie), zatrzymali stróże prawa z tamtejszego posterunku. Odzyskali też m.in. skradzione zwierzęta. W Roszkowie i Rakojadach sprawcy wdzierali się do...

Zgłoszenie o kradzieży stróże prawa otrzymali pod koniec marca. Natomiast na początku kwietnia interweniowali w sprawie zniknięcia ptaków z gołębnika w innym miejscu na terenie gminy Andrychów. W tym przypadku hodowca powiadomił o zniknięciu 16 gołębi wartych 18 tys. złotych.

"Wszystko wskazywało na to, że za kradzieżami stoi ta sama osoba. Andrychowscy śledczy, przy współpracy z pokrzywdzonymi hodowcami gołębi, wytypowali sprawcę przestępstwa" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.

Podejrzewanego 59-letniego mieszkańca gminy Andrychów zatrzymano kilka dni temu. A nieco później znaleziono miejsce, gdzie ukrywał skradzione ptaki.

"Pokrzywdzeni rozpoznali swoje gołębie. Pierwszy z nich odzyskał wszystkie, natomiast drugi cztery sztuki. Policjanci zabezpieczyli łącznie 24 ptaki, ustalili również innych pokrzywdzonych hodowców" - podaje wadowicka KPP.

59-latkowi przedstawiono dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawa - jak zastrzegają śledczy - jest jednak rozwojowa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj