Ukradł części maszyn rolniczych, ale zostawił... swoje dane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-10-2021,18:50 Aktualizacja: 22-10-2021,18:52
A A A

Bardzo ułatwił pracę policjantom złodziej elementów maszyn rolniczych, który sprzedał łup na złom w jednym z punktów skupu. Podał tam swoje dane osobowe.

Do stróży prawa wpłynęło zawiadomienie o kradzieży metalowych części maszyn rolniczych, do której dojść miało na terenie gminy Płużnica (pow. wąbrzeski, woj. kujawsko-pomorskie). Pokrzywdzony gospodarz oszacował straty na 1000 zł.

kradzieże ciągników, gmina Rokitno, Barbara Salczyńska-Pyrchla, Katarzyna Grela, Kadłub

Ciągnik za pół miliona odzyskany. Drugi rolnikowi ukradł sąsiad

Policjanci odzyskali traktor z agregatem siewnym warte w sumie pół miliona złotych. Mundurowi znaleźli także inny kradziony traktor, który znajdował się w stodole sąsiada pokrzywdzonego rolnika. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w...

- Kryminalni ustalili, że skradzione elementy trafiły na skup złomu w Grudziądzu. Tam też ustalili personalia osoby, która je sprzedała. Dalsze czynności pozwoliły na zatrzymanie 37-letniego mieszkańca Grudziądza, który jak się okazało chwilowo zamieszkiwał na terenie gminy Płużnica - relacjonuje mł. asp. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i grozi mu do 5 lat więzienia.

Skradzione przedmioty wróciły do właściciela już następnego dnia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj