Tytoń w karmie dla psów. Kontrabanda warta miliony

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-05-2017,11:30 Aktualizacja: 13-05-2017,11:59
A A A

Rekordowy przemyt tytoniu do fajek wodnych udaremnili podczas wspólnej akcji funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Chełma, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Dzięki współpracy służb w Barwinku przy wjeździe ze Słowacji do Polski zatrzymano do kontroli ciężarówkę prowadzoną przez mieszkańca Lubelszczyzny. Zgodnie z dokumentami miała ona przewozić metalowe, kilogramowe puszki z karmą dla psów. I rzeczywiście w przestrzeni ładunkowej znajdowało się 27 palet z takimi produktami.

środki ochrony roślin, przemyt środków ochrony roślin, pestycydy, Budomierz, Podkarpacie

Przemycał pestycydy w bagażniku autokaru

40 kilogramów niewiadomego pochodzenia środków ochrony roślin chciał przemycić kierowca w luku bagażowym autokaru. Trefny towar znaleźli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS). Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w...

Doświadczeni i czujni funkcjonariusze nie dali jednak zwieść się pozorom.

"Po sprawdzeniu towaru, okazało się, że w metalowych puszkach jest tytoń do fajek wodnych, pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich” - relacjonuje CBŚP.

Jak ustalili funkcjonariusze, trefny towar miał być przewieziony - m.in. przez Polskę - z Bułgarii do Niemiec.

"Kierujący tirem został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie, gdzie zostały przedstawione mu zarzuty z tytułu naruszeń przepisów karno-skarbowych. Na poczet przyszłych kar został zabezpieczony ciągnik wraz z naczepą” - informuje CBŚP.

Sprawa została przekazana do prowadzenia pogranicznikom.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj