Tysiące kurcząt spłonęło żywcem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2018,14:30 Aktualizacja: 21-08-2018,15:11
A A A

W pożarze kurnika w Kościelnej Wsi pod Kaliszem spłonęło 18 tysięcy kurcząt. Słup gęstego dymu był widoczny w promieniu kilku kilometrów. Trwa dokładne szacowanie strat i ustalanie przyczyn zdarzenia.  

Pożar wybuchł w poniedziałek po godz. 13. Ogień błyskawicznie objął cały budynek, więc na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej z Kalisza i Pleszewa. Łącznie z pożarem walczyło aż 60 strażaków z 15 zastępów - informuje portal faktykaliskie.pl

pożar, strażacy, OSP, pożar zbóż, lubelskie

Spłonęło ponad 7 hektarów zbóż i las

Z rozległym pożarem musieli poradzić sobie w poniedziałek, 10 lipca strażacy w powiecie lubartowskim na Lubelszczyźnie. "Ponad 2 godziny trwało gaszenie pożaru zboża na pniu w Kamionce w powiecie lubartowskim. Spaliło się 7 hektarów...

- Akcja była trudna, strażacy korzystali z aparatów tlenowych. Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia w kurniku znajdowało się 18 tysięcy kurcząt, które uległy całkowitemu spaleniu. Następnie strażacy podjęli próbę ratowania przyległego kurnika, w którym znajdowało się 34 tysiące kurcząt. Udało się je uratować - mówi młodszy aspirant Krzysztof Kieliszewski ze stanowiska kierowania PSP w Pleszewie w rozmowie z Radiem Poznań.

Trwa dokładne szacowanie strat, które wstępnie oszacowano aż na 1,5 mln zł. Na szczęście w pożarze nie ucierpiał żaden człowiek. Z powodu złego samopoczucia pomocy medycznej udzielono właścicielowi gospodarstwa.

Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Ustalać je będzie policyjne śledztwo.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu