Tylu pieniędzy na budowę i remonty lokalnych dróg jeszcze nie było

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2018,10:55 Aktualizacja: 22-03-2018,10:06
A A A

Rząd przeznaczy w tym roku 1,3 mld zł na rozwój i konkurencyjność regionów przez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. To o 500 mln zł więcej niż było zaplanowane w budżecie i najwięcej w porównaniu z ubiegłymi latami.

- To niezwykle ważne wsparcie dla lokalnej infrastruktury i gospodarki - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas odprawy z wojewodami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

budowa dróg lokalnych, drogi lokalne, przebudowa i modernizacja dróg, arimr, prow 2014-2020

Powstaną kolejne lokalne drogi. Pieniądze płyną na konta samorządów

1,4 mld zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) przeznaczono na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych". Nabory wniosków o przyznanie pomocy na...

Szef rządu podkreślił, że aby przeznaczone środki były optymalnie i w jak największym stopniu wykorzystane, przekazuje koordynację i nadzór nad programem właśnie włodarzom poszczególnych województw.

Dodał, że "to bardzo ważne zadanie, bardzo duża odpowiedzialność, która ciąży na wojewodach". Premier jest przekonany, że system dróg lokalnych w kraju będzie się rozwijał w szybkim tempie.

- Budowa i remont dróg lokalnych to niezwykle ważny aspekt całego naszego rozwoju gospodarczego i dzięki odpowiednim połączeniom komunikacyjnym możliwe będzie m.in. tworzenie nowych centrów dystrybucyjnych i zakładów produkcyjnych. Drogi lokalne wymagają remontów, odbudowy, ale także nowych inwestycji w gminach i powiatach, które do tej pory były zaniedbywane - stwierdził Morawiecki.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!