Transport tysięcy sztuk drobiu wstrzymany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-05-2022,11:10 Aktualizacja: 23-05-2022,11:17
A A A

Kierowca przewożący 5000 sztuk drobiu nie posiadał wymaganych uprawnień konwojenta transportu żywych zwierząt. Inspektorzy transportu drogowego zakazali mu dalszej jazdy.

Na krajowej "dziesiątce" inspektorzy z bydgoskiego oddziału kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali ciężarówkę, którą przewożony był drób do ubojni.

transport zwierząt, zwierzęta hodowlane, inspekcja weterynaryjna, WITD Poznań

Inspekcje sprawdzały przewóz zwierząt

Inspektorzy transportu drogowego z Gniezna (woj. wielkopolskie) wspólnie z tamtejszą służbą weterynaryjną sprawdzali prawidłowość przewozu żywych zwierząt hodowlanych. Na drogach powiatu gnieźnieńskiego inspektorzy skontrolowali trzy...

"Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie ukończył specjalistycznego szkolenia i tym samym nie uzyskał licencji, która jest wymagana dla osoby transportującej zwierzęta. Uzyskanie tego dokumentu jest poprzedzone egzaminem, który potwierdza, że osoba opiekująca się zwierzętami podczas ich transportu posiada wymaganą wiedzę pozwalającą na właściwą organizację przewozu i tym samym potrafi zapewnić właściwy dobrostan zwierząt" - relacjonuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy.

W konsekwencji kierujący został ukarany mandatem, a wobec osoby, która dopuściła do wykonywania przewozu zwierząt przez kierowcę nieposiadającego wymaganych kwalifikacji zostało wszczęte postępowanie administracyjne (zagrożone grzywną). Transport dokończył inny kierowca, z wymaganymi uprawnieniami.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement