Traktorzystę napędzały promile. Podróż skończy w więzieniu?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-03-2020,20:25 Aktualizacja: 06-03-2020,20:27
A A A

To, co zatrzymany w gminie Kalinowo (woj. warmińsko-mazurskie) traktorzysta miał, to niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał za to prawa jazdy i badań technicznych pojazdu.

Podczas działań w swoim rejonie dzielnicowi z Kalinowa zauważyli nienaturalnie poruszający się ciągnik rolniczy z przyczepą. Bezzwłocznie zatrzymali go do kontroli drogowej.

powiat prudnicki, gmina Głogówek, kpp w prudniku, przewóz osób ciągnikiem

Taki przewóz już nie przejdzie. Traktorzysta stracił "prawko"

Kierujący ciągnikiem rolniczym został rozliczony za przewożenie 4 osób niezgodnie z przepisami. Jego występek zarejestrowali funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie. Przewóz osób w kabinach ciągników i na wszelkiego...

"Okazało się, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy 26-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Ełku.

Traktorzysta nie posiadał ponadto uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. Funkcjonariusze ustalili także, że sam pojazd nie ma ważnych badań technicznych

"Niestety, żaden z tych aspektów nie skłonił kierowcy do refleksji nad bezpieczeństwem i powstrzymania się od jazdy. Na szczęście dzielnicowi zareagowali w porę i uniemożliwili mu dalszą podróż" - podkreśla ełcka KPP.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 26-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement