Traktorzysta uciekał z bmw na holu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2023,8:40 Aktualizacja: 01-02-2023,8:48
A A A

Kierujący ciągnikiem rolniczym z autem osobowym na holu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali go i "rozliczyli". Zajęli się też nastolatkiem siedziącym za kierownicą holowanego auta.

Podczas patrolu w gminie Kisielice (woj. warmińsko-mazurskie) funkcjonariusze zauważyli, że traktor holuje bmw, które było bez oświetlenia. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

pijani traktorzyści, Sławęcin, Lichnowy, KPP Chojnice

Traktorzysta podczas jazdy popijał piwo

Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali 44-latka, który kierował ciągnikiem rolniczym, popijając piwo. Traktorzysta miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach (woj. pomorskie) odebrał...

"Kiedy użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący ciągnikiem nie zatrzymał się, a wręcz zaczął uciekać. Podjęli więc pościg za pojazdami i po chwili zatrzymali traktorzystę. Okazał się nim 21-latek, natomiast bmw kierował 16-latek" - opisuje zdarzenie Komenda Powiatowa Policji w Iławie.  

W rozmowie ze stróżami prawa 21-latek oświadczył, że poprosił młodszego znajomego, aby pomógł mu holować auto. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami.

Z kolei 16-latek za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.
 

Poleć
Udostępnij