Traktor leżał w rowie, kierowcy nie było

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-06-2022,11:05 Aktualizacja: 23-06-2022,11:08
A A A

Leżący w rowie przy drodze Kowalewo - Kowalewko (pow. mławski, woj. mazowieckie) ciągnik rolniczy bez tablic rejestracyjnych zastali wezwani na miejsce policjanci z "drogówki".

W pobliżu nie było kierowcy, ale funkcjonariusze szybko go ustalili. 40-letni mieszkaniec powiatu mławskiego w momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. "Jak tłumaczył interweniującym stróżom prawa, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Ale jednocześnie to nie on kierował, bo przecież nikt go nie widział" - opisuje na Facebooku mławska policja. Mundurowi nie dali wiary mężczyźnie, pobrano od niego krew do badań zawartości alkoholu w organizmie.

"Stracił prawo jazdy, został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto ursus, którym kierował, nie był zarejestrowany. Za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatami na łączną sumę 4 tysięcy złotych" - przekazują śledczy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu