Tragedia na fermie drobiu. Mężczyzna zatruł się chemikaliami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-11-2021,14:10 Aktualizacja: 24-11-2021,14:17
A A A

Ciało 40-letniego mężczyzny, który wykonywał prace przy odkażaniu fermy drobiu, znaleźli współpracownicy. Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii.

Służby ratunkowe zostały wysłane na miejsce wypadku, w którym śmierć poniósł mieszkaniec Łękawicy (pow. tarnowski, woj. małopolskie). Według zgłaszających mężczyzna wykonywał prace z użyciem niebezpiecznych substancji chemicznych w zamkniętym pomieszczeniu gospodarczym.

zbiorniki z chemikaliami na łące, powiat trzebnicki, gmina Zawonia

Podrzucili na łąkę chemikalia. Już usłyszeli zarzuty

Policjanci z Trzebnicy (woj. dolnośląskie) ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy porzucili na łące 26 zbiorników o pojemności 1000 litrów z chemikaliami w postaci odpadów ropopochodnych i innych substancji...

"Przed godziną ósmą na miejsce skierowano ratowników medycznych oraz strażaków-chemików, których zadaniem było określenie i stwierdzenie stężenia niebezpiecznej substancji. Wstępne ustalenia wskazały, że 40-latek wspólnie z innymi osobami wykonywał odkażanie pomieszczenia gospodarczego po byłej kurzarni. Gdy wszedł do tego budynku i zbyt długo z niego nie wychodził, zainteresowały się tym pozostałe osoby z nim pracujące" - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Współpracownicy weszli do obiektu i zobaczyli nieprzytomnego kolegę, leżącego na ziemi. Powiadomili ratowników, którzy po przybyciu na miejsce kontynuowali akcję reanimacyjną. Niestety, wysiłki nie przyniosły pozytywnych efektów.

"Na miejscu zostały wykonane wstępne pomiary przez strażaków, a w dalszej kolejności do pracy przystąpili policjanci wraz z prokuratorem oraz inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnowie. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań, które pozwolą określić przyczynę zgonu" - wskazuje tarnowska KMP.

Stróże prawa wszczęli dochodzenie, które ma odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do tragedii.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu