Szef unijnego rolnictwa: nie odniosłem wrażenia, by Michał Kołodziejczak był reprezentantem polskiej wsi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2023,13:55 Aktualizacja: 21-08-2023,13:56
A A A

Nie odniosłem wrażenia, że szef Agrounii Michał Kołodziejczak był rzeczywiście reprezentantem polskiej wsi. Reprezentowanie to wypracowywanie rozwiązań dla rolników, Kołodziejczaka w tych debatach nie było – powiedział w Salonie Politycznym Trójki unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

"Odbywam mnóstwo rozmów z polskimi rolnikami, zwłaszcza wtedy, kiedy przygotowywaliśmy Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej - czyli ten plan decydujący o przyszłości rolników na najbliższe 5 lat. To były spotkania z izbami rolniczymi, ze związkami hodowców, z różnymi organizacjami rolniczymi. I to są prawdziwi reprezentanci rolników" – podkreślił w poniedziałek Wojciechowski.

Jak mówił, reprezentowanie rolników polega na tym, by wypracować jak najlepsze rozwiązania dla rolników na przyszłość i rozwiązywać obecne problemy. Tymczasem - zauważył - szefa Agrounii Michała Kołodziejczaka "w tych debatach nie było". "Więc nie wiem w jaki sposób można go uznać za reprezentanta rolników" - dodał.

komisarz, wojciechowski, zboże, ukraina, handel, tranzyt, transport

Komisarz Wojciechowski: transport ziarna z Ukrainy przez Polskę się po prostu nie opłaca

Transport ziarna z Ukrainy przez Polskę się po prostu nie opłaca. Jeśli Ukraina ma swoje rynki tradycyjne w Indonezji czy Egipcie, to droga na te rynki nie prowadzi przez Polskę - stwierdził w poniedziałek w Salonie Politycznym Trójki unijny...

"Nie odniosłem wrażenia, że pan Kołodziejczak był rzeczywiście reprezentantem polskiej wsi. Ja miałem z nim jeden kontakt, to było jakieś półtora roku temu, na spotkaniu z rolnikami właśnie, w powiecie łowickim, we wsi Zduny. Pan Kołodziejczak się tam pojawił, utrudniał to spotkanie i co wywołało bardzo negatywną reakcję rolników, bo utrudniał rozmowę z rolnikami na prawdziwe rolnicze tematy" – powiedział.

Odnosząc się do startu Kołodziejczaka z list Koalicji Obywatelskiej, komisarz powiedział, że nie sądzi, "by to w jakikolwiek sposób wpłynęło na zachowania wyborcze polskiej wsi".

Przewodniczący PO Donald Tusk ogłosił w ubiegłą środę, że listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z okręgu konińskiego otwierać będzie lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Obecnie jedyny poseł KO z tego okręgu, Tomasz Piotr Nowak, wystartuje w wyborach z drugiego miejsca.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!