Świnie wożone w brei odchodów. ITD zakazała załadunku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-01-2020,15:10 Aktualizacja: 10-01-2020,15:10
A A A

"Brudna, niewymyta przyczepa z dużą ilością odchodów zwierzęcych, to bomba biologiczna w czasie zbierającej duże żniwo choroby ASF" - wskazuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

Przy drodze wojewódzkiej numer 434 w Gostyniu inspektorzy prowadzili kontrole ciężarówek przewożących zwierzęta, przede wszystkim trzodę chlewną. Szczególnie interesowały ich warunki, w jakich transportowane są żywe stworzenia.

Transport bez przerwy, czyli żywe zwierzęta kilkadziesiąt godzin w drodze

Zwierzęta transportowane z terenu Białorusi, przez Polskę do Niemiec nie mogły liczyć nawet na chwilę wytchnienia, ponieważ kierowcy pędzili do celu wiele godzin bez przerwy. Funkcjonariusze ITD ukarali ich wysokimi mandatami. ...

"Rażące zaniedbanie stwierdzono w pojeździe pustym, po rozładowaniu 483 sztuk prosiaków na miejscowej fermie. Inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie zakwestionowali przygotowanie pojazdu do przewozu. Był brudny, nieumyty, z dużą ilością odchodów na pokładzie, które tworzyły płynną breję" -  relacjonuje poznański WITD.

W związku z tymi nieprawidłowościami kontrolerzy powiadomili służby weterynaryjne i zakazali załadunku zwierząt.

"Pojazd skierowano do umycia i wymaganej dezynfekcji, a wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowania administracyjne" - podsumowuje WITD.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement