Strzały pod remizą OSP. 34-latek może odpowiadać za usiłowanie zabójstwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
05-06-2023,15:40 Aktualizacja: 05-06-2023,15:44
A A A

Podczas spotkania przy budynku OSP jeden z jego uczestników wyjął broń i oddał strzały w kierunku 60-latka. Policjanci zatrzymali agresora, a teraz wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca w miejscowości Zadębce (pow. hrubieszowski, woj. lubelskie).

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pod budynkiem miejscowego OSP odbywało się spotkanie towarzyskie kilku osób. Uczestniczył w nim również 34-latek, który w pewnym momencie zaczął zachowywać się agresywnie wobec innych zgromadzonych tam osób. W pewnym momencie wyjął przedmiot przypominający broń i skierował lufę w kierunku uczestników spotkania. Przestraszeni ludzie rozbiegli się. Jeden z mężczyzn próbował uspokoić 34-latka, nie mając pewności czy przedmiot, który trzyma, jest prawdziwą bronią. Wtedy agresor oddał strzały w kierunku 60 latka - relacjonuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Jak dodaje, okazało się, że była to broń czarnoprochowa. Postrzelony mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście według oceny lekarzy jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz może odpowiadać za usiłowanie zabójstwa. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie – podsumowuje Edyta Krystkowiak.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!