Strażacy znaleźli ciało kobiety. To pierwsza ofiara wypalania traw?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-03-2019,15:15 Aktualizacja: 09-03-2019,13:01
A A A

Strażacy z ochotniczych jednostek w Zrębicach i Janowie (pow. częstochowski, woj. śląskie) zostali wezwani do palących się traw. W pogorzelisku znaleźli ciało kobiety - prawdopodobnie pierwszej tegorocznej ofiary takich pożarów.

Według ustaleń częstochowskiej "Gazety Wyborczej" 74-letnia kobieta postanowiła zrobić wiosenne porządki i podpaliła nieużytki za domem. Przypuszczalnie zasłabła i straciła przytomność.

wypalanie traw, prawo, mandat, grzywna, zakaz wypalania traw

Grzywna albo więzienie za wypalanie traw

Wypalanie traw jest zabronione i pociąga za sobą odpowiedzialność karną. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie przyrody, a także kodeksu wykroczeń za wypalanie traw grozi kara aresztu albo grzywny. W przypadku, gdy ogień niebezpiecznie się...

Napalone ciało znaleźli ratownicy, a wezwany lekarz stwierdził zgon. Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie i zleciła sekcję zwłok. Ta wykazała, że przyczyną śmierci mieszkanki Zrębic była "wysoka temperatura".

Do groźnego pożaru traw i nieużytków doszło też przy ul. Towarowej w Tychach (woj. śląskie). Z płomieniami walczyli strażacy, a policjanci zabezpieczali teren.

Ogień rozprzestrzenił się na parking jednej z firm, gdzie całkowicie spaliło się sześć pojazdów, a cztery zostały uszkodzone. Wartość strat jest w trakcie ustalania.

Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć istotne w sprawie informacje o kontakt osobisty, bądź telefoniczny z tyską komendą.

Wiosenne wypalanie traw to nadal w Polsce istna plaga. Dość wskazać, że od stycznia do 4 marca tylko w województwie śląskim odnotowano 574 pożary traw i nieużytków rolnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement