Sprzedali rolnikowi wodę zamiast paliwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-07-2019,15:05 Aktualizacja: 10-07-2019,8:27
A A A

3800 złotych stracił rolnik z województwa warmińsko-mazurskiego w wyniku działań oszustów. Zamiast oleju napędowego w zakupionym przez niego zbiorniku była woda.

Ostrzeżenie przed oszustami wydali policjanci z komendy powiatowej w Zambrowie (woj. podlaskie). Otrzymali bowiem informację, że na terenie sąsiedniego województwa dwaj mężczyźni w wieku około 50 i 30 lat sprzedali gospodarzowi zbiornik wypełniony wodą, zamiast olejem napędowym.

hodowla bydła, kupno bydła, oszustwo, gmina Wielbark, gmina Dźwierzuty, powiat szczycieński

Rolnicy nie dostali zapłaty za bydło. Oszust czeka na proces

Młody mężczyzna usłyszał 4 zarzuty związane z oszustwem przy kupnie bydła. Według ustaleń stróżów prawa naciągnął w sumie rolników na ponad 58 tysięcy zł. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Sprawa miała swój początek w...

"Mieli przygotowany dodatkowy pojemnik z ropą, aby zapewnić kupującego o produkcie dobrej jakości. Po tym jak rolnik zdecydował się na zakup paliwa, dokonano wszelkich formalności, żeby nie wzbudzać podejrzeń pokrzywdzonego. Mężczyźni przyjechali białym fiatem ducato i mieli ze sobą wózek widłowy, którym wyładowali zbiornik o pojemności 1000 litrów" - relacjonuje zambrowska KPP.

Stróże prawa uczulają, by nie kupować po okazjonalnych cenach towarów z nieznanych źródeł.

"We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112" - podkreślają funkcjonariusze.
 

Poleć
Udostępnij