Skradziona ładowarka stała na polu. Policja szuka złodzieja

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2021,8:40 Aktualizacja: 30-11-2021,8:48
A A A

Już kilkanaście godzin po kradzieży policjanci znaleźli poszukiwaną ładowarkę. Maszyna stała na polu. Teraz stróże prawa tropią złodzieja.

To kolejny przykład, że przestępcy coraz bardziej interesują się wykorzystywanymi szeroko w rolnictwie i budownictwie ładowarkami. A zaczęło się od zgłoszenia, jakie otrzymali policjanci z komisariatu w Czersku (pow. chojnicki, woj. pomorskie).

kradzieże ładowarek, KPP Krapkowice, owoczesne rolnictwo

Skradzione ładowarki odzyskane. Złodziejskie trio z zarzutami

Trzy osoby usłyszały zarzuty kradzieży dwóch ładowarek o wartości 170 tys. złotych. Maszyny, które szeroko wykorzystuje się w nowoczesnym rolnictwie, udało się odzyskać policjantom. Jedna ładowarka została skradziona we wrześniu...

Poinformowano ich o kradzieży ładowarki z terenu budowy w miejscowości Złotowo. Wartość pojazdu oszacowano na 140 tysięcy złotych.

Miejscowi stróże prawa rozpoczęli poszukiwania maszyny, informując równocześnie o zdarzeniu wszystkie patrole w służbie oraz ościenne jednostki. Od zgłoszenia kradzieży upłynęło zaledwie kilkanaście godzin, gdy mundurowi z Czerska odnaleźli maszynę na jednym z pól w okolicach miejscowości Szałamaje.

"Została poddana oględzinom z udziałem technika kryminalistyki, który zabezpieczył różnego rodzaju ślady, a potem zwrócona właścicielowi. Funkcjonariusze cały czas pracują nad sprawą i weryfikują wszystkie zdobyte informacje, aby doprowadzić do zatrzymania sprawcy lub sprawców przestępstwa" - zapewnia Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement