Rzecznik MKiŚ: Eugeniusz Grzeszczak pozostaje na stanowisku łowczego krajowego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
21-02-2024,9:45 Aktualizacja: 21-02-2024,9:46
A A A

Po otrzymaniu wyjaśnień i zapewnień o współpracy minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zdecydowała się na kontynuowanie współpracy z łowczym krajowym Eugeniuszem Grzeszczakiem - poinformował PAP rzecznik resortu klimatu Hubert Różyk.

W ubiegłym tygodniu szefowa MKiŚ zobowiązała łowczego krajowego do złożenia pisemnych wyjaśnień w związku z opublikowaniem na platformie Youtube filmu, na którym Grzeszczak z szefem Naczelnej Rady Łowieckiej krytykowali propozycje zmian proponowanych przez ministerstwo ws. polowań. "Po otrzymaniu wyjaśnień od łowczego zostaną podjęte dalsze decyzje dotyczące jego przyszłości" - zapowiedział wówczas rzecznik resortu klimatu i środowiska Hubert Różyk.

pzł, związek łowiecki, myśliwi, polowania

Myśliwi buntują się po zapowiedzi ograniczeń w polowaniach. "Nie było żadnych konsultacji"

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego wyraził kategoryczny sprzeciw wobec działań resortu klimatu i środowiska, który zapowiedział ograniczenia w wykonywaniu polowań. O planowanych zmianach poinformował wiceminister klimatu i...

Przedstawiciel resortu pytany przez PAP o przyszłość Grzeszczaka poinformował we wtorek, że łowczy krajowy "złożył wyjaśnienia i zadeklarował współpracę z ministerstwem ws. propozycji zmian w sposobie wykonywania polowań".

"Minister Paulina Hennig-Kloska będzie kontynuować współpracę z łowczym krajowym Eugeniuszem Grzeszczakiem. Będziemy dalej pracować razem i obserwować jak te zmiany będą wdrażane" - dodał Różyk.

W ubiegłym tygodniu na wspólnej konferencji prasowej wiceministra klimatu i środowiska Mikołaja Dorożały oraz łowczego krajowego zapowiedziano moratorium na odstrzał czterech gatunków ptaków (cyraneczka, głowienka, czernica i łyska) oraz ochronę ciężarnych loch dzików. Wiceszef MKiŚ zapowiedział także powołanie zespołu, który zajmie się m.in. kwestią badań lekarskich dla myśliwych. Zgodnie z zapowiedziami zespół ma zająć się też kwestią polowań zbiorowych. Wcześniej w rozmowie z PAP Dorożała wskazał na konieczność ich ograniczenia. Na to z kolei nie zgadzają się myśliwi.

Poleć
Udostępnij