Rozwścieczony jeleń zaatakował grzybiarzy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-09-2020,11:10 Aktualizacja: 10-09-2020,11:19
A A A

Mogłoby się wydawać, że grzybobranie jest idealnym sposobem na odstresowanie się i spędzenie miłego czasu w spokojnej atmosferze. Okazuje się, że nie zawsze.

Policjanci z Górowa Iławeckiego w powiecie bartoszyckim (woj. warmińsko-mazurskie) interweniowali w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że jeleń zaatakował w lesie czworo grzybiarzy.

Pomoc wezwała kobieta, której jako pierwszej udało się uciec z opresji. Agresywne zwierzę poturbowało jednego z mężczyzn. Tylko dzięki pomocy pozostałych grzybiarzy udało się odstraszyć jelenia - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

ataki wików na bydło, Słopnice, powiat limanowski, hodowla bydła

Wilki zaatakowały bydło sto metrów od domu

W Słopnicach (pow. limanowski, woj. małopolskie) doszło do kolejnego ataku wilków na bydło. Drapieżniki zdążyły zagryźć jedno cielę i zostały przegonione przez właścicieli zwierząt. Na pastwisku położonym zaledwie 100 metrów od...

Do zdarzenia doszło w środę, 9 września tuż przed godz. 11. Funkcjonariusze interweniowali w związku z niecodzienną sytuacją, do której doszło w lesie w okolicy Kamińska.

Kobiecie zbierającej grzyby, jako pierwszej udało się uciec przed zwierzęciem, wybiec z lasu i wezwać pomoc. Agresywny jeleń nie dawał za wygraną i atakował kolejne osoby, nie pomagał hałas i odwracanie jego uwagi na różne sposoby.

W pewnym momencie zwierzę skierowało swoją agresję w kierunku 56-latka i przeciągnął go kilkanaście metrów po ziemi. Z pomocą mężczyźnie przyszedł 55-letni sąsiad zaatakowanego i scyzorykiem ugodził jelenia w kończynę, dopiero wówczas zwierzę uciekło w głąb lasu.

Gdy na miejsce dotarły służby ratunkowe poturbowany 56-latek został zbadany przez zespół pogotowia ratunkowego. Szczęśliwie nie doznał poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement