Rolnik stracił równowagę. Maszyna urwała mu rękę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-07-2020,11:15 Aktualizacja: 10-07-2020,14:34
A A A

Kolejny dramatyczny wypadek na polu. Rolnik stracił rękę w prasie belującej, gdy chciał wymienić sznurek. Służby ratunkowe ponawiają apel o zachowanie maksymalnej ostrożności przy pracach gospodarskich.  

Na polu w gminie Kalinowo (pow. ełcki, woj. warmińsko-mazurskie) 39-letni mężczyzna pracował przy prasie belującej, gdy nagle - z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn - stracił równowagę.

Starokrzepice, powiat kłobucki, wypadek na łące, prasowanie siana

Dramat na łące. Mężczyzna stracił rękę

Podczas prasowania siana na łące w miejscowości Starokrzepice (pow. kłobucki, woj. śląskie), maszyna urwała rękę 43-letniemu mężczyźnie. Przyleciał po niego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podaje jednostka OSP Starokrzepice, po...

- Rolnik podczas wymiany sznurka w prasie belującej siano poślizgnął się, stracił równowagę, co doprowadziło do wciągnięcia jego ręki w maszynę i do amputacji. Z uwagi na stan mężczyzny nie można było zbadać jego stanu trzeźwości na miejscu zdarzenia, dlatego pobrano jego krew do badań - powiedziała portalowi ełk.wm.pl Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Ranny gospodarz trafił do szpitala w Suwałkach.

Przypomnijmy, że podobny wypadek miał miejsce przy pracach polowych w Starokrzepicach (pow. kłobucki, woj. śląskie). Policja wydała właśnie oficjalny komunikat w sprawie tego zdarzenia.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 43-letni mieszkaniec gminy Krzepice, podczas wykonywania prac na polu zauważył, że w prasie rolującej zerwał się sznurek. Postanowił sam usunąć usterkę, jednak wcześniej nie wyłączył maszyny i ta cały czas się "obracała".

"W pewnym momencie, w trakcie montażu sznurka, maszyna wciągnęła prawą rękę mężczyzny i wyrwała mu ją na wysokości ramienia. Podczas wypadku nie było w pobliżu nikogo, kto mógłby pomóc mężczyźnie, któremu udało się wyłączyć maszynę, wyciągnąć rękę z prasy i powiadomić służby o nieszczęśliwym wypadku. Poszkodowany został zabrany przez załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z częstochowskich szpitali" - relacjonuje kłobucka KPP.

Służby ratunkowe apelują o maksymalną ostrożność podczas prac polowych i proszą, by tych apeli nie ignorować. Każdy rolnik i pomocnik podczas prac gospodarskich jest mocno narażony na niebezpieczeństwo. A dowodami tego są policyjne i strażackie raporty.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement