Rolnicze instytucje ograniczają dostęp z powodu koronawirusa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-03-2020,13:25 Aktualizacja: 13-03-2020,14:50
A A A

KRUS i ARiMR przekazały informacje dla rolników w związku z sytuacją spowodowaną koronawirusem. Inne instytucje i organizacje także reagują na bieżąco na zagrożenie.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaapelowała - z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce - o ograniczenie wizyt w jej jednostkach organizacyjnych.

koronawirus, jan krzysztof ardanowski, wnioski o dopłaty, arimr, targi rolnicze

Minister apeluje do rolników w związku z koronawirusem

W związku z zagrożeniem koronawirusem resort rolnictwa zaapelował do rolników, by elektronicznie składali wnioski o płatności bezpośrednie, a także rozważyli rezygnację z odwiedzania targów i wystaw. "Apeluję do rolników,...

"Prosimy o korzystanie z systemu informatycznego e-KRUS oraz o kontakt z jednostkami organizacyjnymi Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poprzez profil zaufany e-PUAP, za pomocą telefonu, poczty elektronicznej lub innego dostępnego kanału komunikacji na odległość. Jeżeli zaistnieje, zdaniem Państwa, potrzeba bezpośredniego kontaktu z pracownikami jednostek terenowych KRUS, bardzo prosimy o wcześniejsze skonsultowanie wizyty telefonicznie" - czytamy w komunikacie.

"W związku z koronawirusem bezpośredni kontakt z ARiMR i powiatowymi biurami będzie utrudniony" - poinformowała również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zmiany dotyczą głównie przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych, które pracują już bez kontaktu z nimi. Kontakt w agencją będzie odbywał się wyłącznie telefonicznie lub pisemnie (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Numery telefonów i adresy e-mail będą dostępne w widocznym miejscu przy wejściu do placówek. Jeżeli nie będzie można skontaktować się z agencją w taki sposób, to we wszystkich biurach udostępnione będą wrzutnie, w których będzie można zostawić np. wnioski, dokumenty.

wiktor szmulewicz, krir, koronawirus, jan krzysztof ardanowski, procedury dla rolnictwa

Rolnicy czekają na procedury związane z epidemią koronawirusa

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce doszło do spotkania Wiktora Szmulewicza, prezesa KRIR z Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem rolnictwa. Szef Krajowej Rady Izb...

ARiMR przypomniała, że większość spraw związanych z ubieganiem się o dopłaty i dotacje, a także z rejestracją zwierząt można załatwić przez internet.

Agencja uruchomiła też dodatkowe kanały kontaktowe - mail: alert@arimr.gov.pl, a także numer telefonu: 22 595 06 99.

Pozostałe są bez zmian. Infolinia ARiMR: 800 38 00 84 lub 22 595 06 11; formularz kontaktowy: https://www.arimr.gov.pl/zadaj-pytanie/; https://epuap.gov.pl/wps/portal; eUsługi ARiMR: eWniosekPlus oraz PortalIRZplus.

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych poinformowała z kolei, że z uwagi na sytuację w kraju, egzamin na inspektora rolnictwa ekologicznego zaplanowany na 30 marca zostanie przeniesiony na inny termin.

Zareagowały także izby rolnicze. Łódzka wydała zalecenie, by do 27 marca kontaktować się z biurami powiatowymi i biurem e-mailowo lub telefonicznie.

Podlaska izba prosi, by przychodzić osobiście jedynie w sprawach pilnych i wybierać inne formy kontaktu. "Wypełnianie wniosków o płatności bezpośrednie proponujemy odroczyć o 2 tygodnie" - wskazała PIR.

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego przeszedł na system pracy w trybie zarządzania kryzysowego. Siedziba biura w Warszawie będzie zamknięta dla interesantów do odwołania. Pracownicy wykonują obowiązki zdalnie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu