Copy LinkXFacebookShare

Rolnicza „Solidarność” o zapowiedzi premiera ws. granicy: manipulacja, mająca za zadanie stłumienie protestów rolniczych

NSZZ Rolników Indywidulanych „Solidarność” wydał oświadczenie w sprawie zapowiedzi premiera Donalda Tuska dotyczącej uznania przejść granicznych z Ukrainą za infrastrukturę krytyczną w związku z protestami rolników.

Związek stanowczo sprzeciwia się w nim i zaprzecza informacjom zawartym w wystąpieniu premiera Tuska, jakoby rolnicy utrudniali swoim protestem na granicy Polski z Ukrainą przejazdy transportom wojskowym i humanitarnym.

Stanowczo oświadczamy, że pojazdy z pomocą humanitarną, pomocą wojskową oraz pojazdy typu ADR są przepuszczane przez wszystkie blokady na bieżąco, poza kolejnością i nie są nam znane przypadki blokowania takich transportów” – zapewnia w oświadczeniu Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”.

I dodaje: „Słowa Pana Premiera są niedopuszczalną manipulacją, mająca za zadanie stłumienie protestów rolniczych i odwrócenie uwagi od nieudolności rządu RP i zaniechania rozwiązań systemowych dla upadających polskich rodzinnych gospodarstw rolnych”.

Szef NSZZ RI Solidarność podkreślił, że jako jeden z organizatorów protestów, organizacja jest zobowiązana do przestrzegania prawa oraz zapewnienia bezpiecznych warunków prowadzonych działań w ramach 30-dniowego strajku generalnego rolników.

„Wszelkie doniesienia sugerujące inaczej są nieprawdziwe i stanowią fałszywe oskarżenia” – podsumowuje Obszański.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Odzyskany ciągnik wrócił do właścicielki. Wskazała na syna

Turbulencje na rynku mleka, rynek mleka, mleczarstwo, ceny mleka, ceny, eksport mleczarski, Global Dairy Trade, Polska Izba Mleka
Bydło

Turbulencje na rynku mleka w UE. Przed nami trudne miesiące