Rolnicy zdecydują, czy ponownie będą blokować przejście w Medyce. Chcą zapewnień na piśmie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Wojciech Huk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
03-01-2024,7:25 Aktualizacja: 03-01-2024,7:26
A A A

Rolnicy z „Podkarpackiej oszukanej wsi” w środę zdecydują, czy będą kontynuować swój protest i blokować przejście graniczne w Medyce. „Jeśli nie dostaniemy na piśmie potwierdzenia, że nasze postulaty będą spełnione, wrócimy na blokadę” – powiedział PAP we wtorek lider organizacji Roman Kondrów.

Rolnicy rozpoczęli swój protest 23 listopada br., po miesiącu - 24 grudnia br. zawiesili go. Dzień wcześniej do Medyki przyjechał minister rolnictwa Czesław Siekierski, który zapewnił, że postulaty rolników zostaną spełnione.

Najważniejsze żądania rolników to m.in. dopłaty do kukurydzy, zwiększenie kwoty na kredyty płynnościowe dla rolników oraz utrzymanie podatku rolnego na ubiegłorocznym poziomie.

premier, tusk, granica, ukraina, blokada

Premier Tusk o blokadzie granicy i protestach przewoźników oraz rolników

Zrobię naprawdę wszystko, co jest możliwe, żeby ułatwić życie i los polskich przedsiębiorstw przewozowych – powiedział w środę premier Donald Tusk, pytany o protest przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej. Po środowym posiedzeniu...

Jak powiedział PAP we wtorek Kondrów, do tej pory nie otrzymał on jednak na piśmie zapewnienia, że postulaty będą spełnione. „Chcemy mieć takie zapewnienie na piśmie i będę o tym w środę rozmawiał m.in. z wiceministrem rolnictwa Stefanem Krajewskim” – dodał.

Lider „Podkarpackiej oszukanej wsi” podkreślił, że minister Siekierski obiecał spełnienie postulatów, ale „nie zostawił nic na piśmie”.

„Dla nas ważne jest, żebyśmy otrzymali zapewnienie spełnienia naszych postulatów na piśmie. Jeśli minister nie może udzielić takiego zapewnienia, niech napisze je premier” – zaznaczył Kondrów.

Jeśli rozmowy w środę nie przyniosą rezultatu, to rolnicy w czwartek od godz. 8 odwieszą protest i ponownie zablokowane zostanie przejście w Medyce.

„Jestem już po rozmowach z policją i sztabem kryzysowym. Wszystko jest gotowe do kontynuowania protestu. Jeśli jednak dostaniemy na piśmie zapewnienia, że nasze postulaty będą spełnione, protest zostanie definitywnie zakończony” – zapowiedział Kondrów. 

Poleć
Udostępnij