Rolnicy jeżdżą dość bezpiecznie. Mało wypadków z udziałem ciągników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-05-2017,9:00 Aktualizacja: 22-05-2017,9:18
A A A

W 2016 roku kierujący ciągnikami rolniczymi spowodowali pół procenta wypadków, do których doszło na polskich drogach - wynika z policyjnych raportów.
 
Mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Wydziału Prasowo-Informacyjnego Komendy Głównej Policji poinformował multiportal agropolska.pl, że w minionym roku traktorzyści byli winni 118 wypadków drogowych, czyli 0,4 proc. wszystkich zanotowanych zdarzeń. Śmierć w nich poniosło 16 osób (0,7 proc. ofiar śmiertelnych), a 133 zostały ranne (0,4 proc.).

wypadki na drogach, pijani traktorzyści, opolszczyzna, policja, dolny śląsk

Kombajnista zginął, traktorzyści w szpitalach

W ostatnich dniach doszło do pierwszych tej wiosny wypadków z udziałem rolniczych maszyn. Tylko w województwie opolskim w ciągu dwóch dni odnotowano trzy zdarzenia, w których zginęła jedna osoba, a pięć trafiło do...

- Na podstawie powyższych danych można wysnuć wniosek, że skala problemu związana z wypadkami drogowymi, w których udział biorą maszyny rolnicze, jest niewielka - podkreśla nasz rozmówca.

W ostatnim czasie na różnych rolniczych spotkaniach pojawiają się informacje, że policja planuje przeprowadzić ogólnopolską akcję kontrolowania maszyn rolniczych. Stróże prawa zaprzeczają jednak tym doniesieniom.

- Policja nie ma w planach działań ukierunkowanych wyłącznie na kontrolę pojazdów rolniczych. Odbywają się podczas codziennej służby, a nasilają w okresie prac polowych, kiedy rolnicy częściej poruszają się po drogach publicznych - zapewnia Antoni Rzeczkowski.
 

Poleć
Udostępnij